Pokládka dubové průmyslové mozaiky - kantovky

Pokládka dubové průmyslové mozaiky - kantovky

Pokud byste rádi zkusili něco moderního, ale přesto chcete zůstat věrní přírodnímu designu, je průmyslová mozaika ideálním řešením.

Skládá se z dřevěných destiček, které se celoplošně nalepí a na hrubo zbrousí.

V další fázi pak přijde na řadu tmelení, které zaručí boční stabilitu jednotlivých destiček a po jemném broušení již následuje povrchová úprava, lakováním nebo olejováním. Ta zajistí odolnější povrch a lepší udržovatelnost. 

Z průmyslových hal rovnou do obýváku

Design průmyslové mozaiky je právem oblíben jak u bytových architektů tak i u samotných zákazníků. Už samotný název napovídá, že původně byly průmyslové mozaiky, díky své odolnosti, určeny do výrobních provozů a administrativních budov.

Nutno poznamenat, že v posledních letech jde o styl, který se stále více prosazuje do obytných a společenských prostor. Příkladem může být i industriální styl bydlení, kde je typická surovost a přítomnost průmyslu. Vůbec se nejedná o snahu něco imitovat, ale naopak přesně navodit prostředí továrních hal. Průmyslové mozaiky jinak také kantovky, jsou dřevěné masívní podlahy složené z lamelek menších rozměrů, bez pera a drážky. 

Neotřelý vzhled a originalita

Pro jejich výrobu se využívá zbytkový materiál z výroby masívních dřevěných parket a také prken. Do interiéru vnášejí neotřelý živý vzhled a teplo přírodního dřeva, které působí nanejvýš útulně. Dostupné jsou v mnoha různých dřevinách ať už evropských, ale i exotických.

Jejich hlavní předností je delší životnost a možnost vyššího počtu přebroušení ve srovnání s klasickou dřevěnou podlahou. Použít se dá i pro podlahové vytápění pokud dodržíme vhodnou volbu tloušťky a druh dřeviny. Mezi největší bonus, na který slyší nejvíce lidí je nízká pořizovací cena ve srovnání s masivní dřevěnou podlahou.

Radost z průmyslové mozaiky můžete mít v bytě, domě, kanceláři i rekreačních objektech. Hodí se téměř do každého interiéru. Není náročná ani na údržbu. Podlahu stačí udržovat běžným způsobem: zamést a vytřít lehce navlhčeným hadrem či mopem. 

Vše pro vaši podlahu najdete v acki zde

Gabriela Kortová - portál Podlahy.com

 

Napsat komentář