Vinylová podlaha se speciálním vzorem ozvláštní váš interiér

Vinylová podlaha se speciálním vzorem ozvláštní váš interiér

Podlaha, která ladí s interiérem je ozdobou každého domova. Co když ale nechcete jít v davu a mít doma podlahu s dekorem dřeva? Porozhlédněte se v nabídce vinylových podlah, které mohou mít netradiční vzory i barvy.

Vinyl patří mezi podlahové krytiny, které si získávají čím dál větší oblibu. Vinylové podlahy najdeme v domácnostech, v kancelářích, obchodech, provozovnách i v průmyslových zónách. Jeho odolnost a vlastnosti z něj dělají velmi všestrannou volbu pro různé typy interiérů. Širokou nabídku vinylových podlah najdete u společnosti Barkotex, která poskytuje podlahy s různými typy zátěže a v mnoha dekorech.

U vinylových podlah najdete to, co potřebujete

Mezi největší plus vinylových podlah patří hlavně jejich odolnost. Povrch vinylu se jen tak nepoškodí. Vinyl je také voděodolný (výjimkou jsou plovoucí podlahy se zámkovým spojem, který není odolný působení vody) a jeho pokládka se dá realizovat i tam, kde se dá očekávat zvýšená vlhkost. Povrch vinylových podlah je rovněž protiskluzový a antistatický. Moderní vinylové krytiny jsou zdravotně nezávadné a chůze po nich je velmi příjemná. Měkký došlap i tlumení kročejového hluku oceníte zejména pokud máte děti nebo domácí zvířátka. Plusem je i snadná údržba.

Řada lidí si pořizuje vinyl i z důvodu variability pokládky. Je jedno, zda využijete spíše vinyl v rolích nebo dílcích v podobě lepené vinylové podlahy nebo zda dáte přednost plovoucím neboli zámkovým vinylovým podlahám. Poslední možností jsou volně položitelné vinylové podlahy, které se uplatní v menších interiérech.

Dejte přednost originalitě. Vinylové podlahy vám to umožní

Ať už je váš důvod pro volbu vinylu jakýkoli, budete si muset vybrat rovněž dekor a odstín nové podlahy. V tomto směru máte možnost výběru téměř neomezenou. Klasické dekory dřeva převažují, ale najdou se i takové vzory, které jsou originální, neotřelé a nabízejí možnost vytvořit z vašeho interiéru stylové místo s extravagantními prvky.

Přinášíme vám výběr několika kolekcí vinylových podlah, které svými vzory ozvláštní každý interiér.

Celou nabídku společnosti si pak můžete prohlédnout ZDE.

Originální dlažba, která nestudí

Toužíte po dlažbě, ale nelíbí se vám pocit, že by vás dennodenně studila do nohou? Pak se podívejte do nabídky celovinylových plovoucích podlah Parador, kde v kolekci Trendtime 5.50 objevíte krásné ornamentální dlaždice ve dvou barevných odstínech – v teplém a studeném. Od klasické dlažby je téměř k nerozeznání. Vzorované dlaždice jistě nadělají parádu v kuchyních i koupelnách, kterým dodají šmrnc a netradiční vzhled. Podlahy Parador Trendtime 5.50 disponují třídou zátěže 33/42, to znamená, že se hodí do vysoce zatížených interiérů, kanceláří, a dokonce i do průmyslových budov. Jednotlivé lamely se pokládají plovoucím způsobem a může se pod ně položit i podlahové topení.

Minimalismus v podobě drobné mozaiky

Řada moderních interiérů je laděna do minimalistického stylu, ke kterému se nehodí barevné nebo dřevěné podlahy. Pro tento styl bydlení je zapotřebí hledat podlahy s jednoduchým vzorem. Luxusní vinylové podlahy z kolekce Michelangelo od výrobce Designflooring jsou tím pravým. Vzor kamínkové mozaiky je velmi drobný a nijak nenaruší vzhled zbytku interiéru. Šedavé odstíny skvěle doplní místnosti, kde dominuje sklo, chrom nebo beton. Co třeba koupelna nebo chodba vybavená vinylovou podlahou s kamínkovou mozaikou? Zátěžová třída 32/41 a ochranná nášlapná vrstva 0,5 mm napovídají, že povrch podlah Michelangelo hravě odolá i náročnému provozu.

Další oblíbené kolekce vinylových podlah Designflooring najdete v tomto článku.

Podlaha jako od malíře

Potřebuje váš obývák nebo ložnice něco netradičního, co se jen tak neokouká? Zajímavým prvkem mohou být vinylové podlahy Centiva, jejichž kolekce Centiva Abstract obsahuje vzory napodobující tahy štětcem na malířském plátně. Teprve ve chvíli, kdy se jednotlivé dílce přilepí k vyrovnanému podkladu vynikne krása celé podlahy. Vybrat si můžete hned z několika odstínů – světlé béžové a šedé odstíny místnosti projasní, tmavě hnědé až černé zase dodají eleganci.

Jedna barva, co udává tón

Pokud nejste zastánci vzorovaných podlah a hledáte něco jednoduššího, sáhněte po kolekci vinylových podlah Surestep Original, které má v nabídce značka Forbo. Tyto podlahy nabízejí 33 neuvěřitelných jednobarevných odstínů, ve kterých je patrný jemný dekor připomínající kamínky. Podlahy Surestep Original se k podkladu přilepují a jejich povrch je vysoce odolný proti poškození, je také protiskluzový a tím pádem vysoce bezpečný. Podlahy udělají dobrou službu v předsíních i v dětských pokojích, kam se budou hodit veselé žluté, červené, zelené nebo modré odstíny.

Barevná prkna jako výraz extravagance

Líbí se vám dekor dřeva, ale neztotožňujete se s představou podlahy v jednotvárných odstínech dřeva? Nevadí. Kolekce podlah Parador Classic 2030 HDF ukazuje, že i podlaha připomínající dřevěná prkna se může vymanit z podoby jakou běžně vídáme. Povrch sice připomíná dřevo, ale netradiční barvy a vzor obsahující písmo nebo netradičně poskládaná prkna dává najevo, že tady nuda nehrozí. Podlaha Classic 2030 HDF obsahuje integrovanou podložku s kročejovou izolací a jednotlivé díly se pokládají plovoucím způsobem. Třída zatížení 33/42 udává, že s touto podlahou se můžete pyšnit kdekoli v domácnosti, ale také v kanceláři, provozovně nebo v obchodě.

Nabídka netradičních vzorů těmito tipy nekončí. Trh je velmi široký a jistě si najdete takovou podlahu, se kterou bude váš interiér osobitý.

 

Napsat komentář