Vhodné podlahy do dětského pokoje dokáží izolovat hluk dětí

Vhodné podlahy do dětského pokoje dokáží izolovat hluk dětí

V dětském pokoji byste měli položit takovou podlahu, která tlumí zvuky, nárazy a neposedné skotačení dětí. Zamezíte rezonanci zvuku a stížnostem sousedů, kteří bydlí pod vámi. Jaké podlahové krytiny jsou vhodné do dětského pokoje a jaké mají pozitivní vlastnosti? To si poodhalíme v dnešním článku.

Vinylové podlahy odolají dětskému hraní

Mezi podlahami vedou vinylové. Vinylová podlaha se s oblibou pokládá do každé místnosti, ale největší uplatnění nalezne právě v pokojíčku vašich ratolestí. Nestudí a dá se položit na podlahové topení. Neobsahuje žádné škodlivé látky, neboť se vyrábí převážně z přírodních surovin. Na dotek je vinyl měkký a odolá vlhkosti. Snadno z něho odstraníte nečistoty, a to pomocí běžných čistících prostředků.

Výrobci kvalitních vinylových podlah

Výrobců vinylových podlah je mnoho. Uveďme si ale ty, kteří jsou zárukou kvality a spokojenosti zákazníků. Vinylovou podlahu s příměsí korku vám přináší výrobce Amorim.  Podlahy Premier REAL jsou vysoce odolné proti nárazu a nestudí do nohou. Opravdový komfort zažijete také s podlahami od výrobce Vinylcomfort s korkovou vrstvou na HDF desce. Lamely imitují dřevo nebo kámen a jejich nášlapná vrstva činí 0,3 mm.

Linoleum tlumí kročejový hluk

Kromě vinylových podlah můžete do dětského pokoje položit linoleum vyrobené na přírodní bázi, které má životnost až několik desítek let. Tzv. marmoleum zakoupíte v mnoha barvách a dekorech a můžete z nich vytvořit různé obrazy a geometrické tvary.  Linoleum je vysoce odolné, tlumí kročejový hluk a má protiskluzovou vrstvu. Navíc je ekologické a neobsahuje žádné škodlivé látky. Instalovat ho můžete i do pokojíčků alergických dětí.

Výrobci přírodních podlah

Zaujalo vás přírodní linoleum a zajímá vás, jací výrobci jsou ti nejlepší? Správnou volbou je linoleum od DLW Flooring, který má ve své nabídce hned tři úchvatné kolekce: Marmorette PUR a Marmorette LPX s 56 barevnými mramorovými odstíny či Colorette PUR s veselými barvami ve 24 odstínech. Druhou významnou firmou je Forbo s kolekcemi Marmoleum® Modular a Marmoleum® Home.

Laminátové podlahy s izolační podložkou

Do pokojíčků větších ratolestí instalujte na podlahu voděodolný laminát. Jeho předností je to, že imituje přírodní materiály a má voděodolné vlastnosti. Pro snížení prahu zvuku dejte pod laminátovou podlahu izolační podložku. Vyberte podlahu se zámkovými spoji, kterou zvládne položit každý šikovný kutil. Výrobcem laminátových podlah je například společnost EGGER. Na první pohled vás zaujmou kolekce PRO Laminát s různými velikostmi lamel a kolekce Basic Plus s pěti dekory dřeva.

Ať už zvolíte jakýkoliv typ podlahy, myslete na to, že děti jsou hlučné a správně vybraná podlaha dokáže zvuky pocházející z dětského pokoje ztlumit.

 

Napsat komentář