Trendy vinylových podlah

Trendy vinylových podlah

Ať už rekonstruujete svůj současný dům nebo přehazujete nemovitost, podlaha je prvním krokem ke zvýšení hodnoty domu. Připravili jsme trendy v oblasti podlah, které vám pomohou zlepšit váš domov.

 

 

Přírodní podlahy

Trendem v oblasti podlahových krytin roku 2023 jsou bezpochyby přírodní a syrově vypadající podlahy. Rok 2023 bude svědkem nárůstu neutrálních barev a vzorů, které se vrátí k surovějším a přirozeně vypadajícím materiálům. Přirozeně vypadající podlahy vytvářejí perfektní pozadí pro každou místnost a pomáhají vyvážit váš prostor. 

Luxusní vinylové podlahy

Díky vylepšené technologii, která má za následek realističtěji vypadající vinylové podlahy než kdykoli předtím, dává smysl, proč se luxusní vinylové podlahy dostaly na tento seznam. Luxusní vinyl dává majitelům domů vzhled dřeva nebo dlaždic. Podlahové krytiny jsou voděodolné, odolné vůči skvrnám a snadno se čistí, což je hlavní plus pro rodiče nebo majitele domácích mazlíčků. Některé vinylové podlahy, které  můžeme doporučit Gerflor Designart Traffic, Wineo Selection, Gerflor Designart Home Click.

Koberce

Konečně, vinylové a dřevěné podlahy jsou zdánlivě předními trendy v oblasti podlahových krytin pro rok 2023.To neznamená, že zapomeneme na koberce, které budou letos jistě patřit mezi nejoblíbenější styly. Pro rodiče a majitele domácích mazlíčků je koberec také životaschopnou možností, protože existují možnosti odolné vůči skvrnám. 

Široká prkna

Spolu s přírodními barvami a luxusním dřevem a podlahami z vinylových prken patří široké prkenné podlahy mezi tři největší trendy tohoto roku. Širší prkna a delší části podlahy mají méně švů, což má za následek čistší a hladší vzhled. 

Letité dřevo

Po celá léta byly staré dřevěné podlahy převládající volbou napříč rustikálními a řemeslnými styly. Pokud ve svém příštím projektu přestavby hledáte tento vintage vzhled, zvažte efekt stáří. Tento typ dřeva obvykle vydrží kolem 25 let, pokud se o něj správně staráte a může přispět k přidané hodnotě vašeho domova. Je to dražší produkt ve srovnání s luxusním vinylem a některými dalšími moderními typy podlah, ale stojí za zvážení, zda se hodí ke stylu, který hledáte. 

Bělené dřevo

Bělení dřeva není žádnou novinkou, ale v roce 2023 bude tento styl zaručeně stále populárnější. Bělené dřevěné podlahy mají za následek bělený, změkčující efekt. Neutrální odstín se bude perfektně hodit k většině ostatních prvků vašeho pokoje. 

Cedrové dřevo

Cerused dřevo se vrací po více než pěti stech letech. Tento typ dřeva zahrnuje použití drátěného kartáče k vydlabání pórů a následnému utěsnění pečetí a barevného vosku. Cerusovaný povrch vytváří krásný kontrast mezi povrchem dřeva a kresbou. Tradičně byl dub volbou číslo jedna díky svému otevřenému zrnu. 

S těmito trendy v oblasti podlah víme, že je těžké zjistit, která varianta je pro váš domov ta správná. Tak jaká bude vaše podlaha?

 

 

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány