Trendové spárování dlažby

Trendové spárování dlažby

Dlažba byla, je a bude oblíbeným druhem podlahové krytiny.

Hodí se do místností s vyšším zatížením, jako jsou předsíně, ale i kuchyně, kde hrozí například rozlití tekutin.

Dobře se udržuje a dá se sladit s interiérem. Pokud máme pod podlahou vytápění, není potřeba se zamýšlet nad tím, že patří mezi chladnější druh podlahové krytiny. Spárovací hmota by neměla zůstat v zapomnění, pokud je řeč o dlažbě. Je potřeba rozlišit hmotu pro vnitřní a venkovní spárování dlažby. Některé typy spárovacích hmot se hodí pro oba případy.

Barevné spárování podtrhne celkový dojem

Zatímco dříve se používala pro spárování bílá, šedá či hnědá barva dnešní trendy přejí rozmanitým barvám. Díky trendovému spárování a barevné škále získá dlaždička a celkový obklad či dlažba na zajímavosti. Volit lze z modré, zelené, žluté, lososové, měděné, bílošedé, hnědé a další.

Spárování dlažby se tak dá sladit s barvami, které se již nacházejí v interiéru. Spárování patří mezi bonbónky, které mohou zničit celkový dojem, a proto je vhodné si předem pořádně rozmyslet, jakou barvu zvolíme. Správně zvolená barva rozhoduje také o tom, jak často budeme muset čistit spárování. Určitě vám neuniklo, že bílé spárování v kuchyni trpí mastnotou, vlhkostí a v blízkosti sporáku prskajícím jídlem z hrnce. Tam je více než jasné, že spárování bílé barvy brzy získá žlutý či žlutohnědý nádech.

Barevné spárování dlažby a obkladů

Pro obklady na stěnu se hodí barvy: slonová kost, krémové, smetanové, světlešedé, světlehnědé a barvy ladící s obkladem. Pro podlahu jsou vhodné: šedé, hnědé a jiné barvy, které polknou nečistoty. Podlaha je náchylnější na znečištění protože se po nich šlape a hrozí potřísnění – káva, víno.

U spárování dlažby a obkladů je vhodné číst doporučení výrobce a dbát pokynům. Mohlo by se stát, že vám hmota ztuhne a jen těžko jí odstraníte z povrchu dlažby, aniž byste jí nepoškodili škrábanci. Pro velké a nepravidelné spáry se používá tekutá spárovací hmota, která se nalévá rovnou do spár.

 Gabriela Kortová - portál Podlahy.com

Napsat komentář