Terasa z kvalitního přírodního kamene Gneiss

Terasa z kvalitního přírodního kamene Gneiss

Balkánská rula je přírodní kámen těžený v Rhodopském pohoří na pomezí Bulharska a Řecka.

Gneiss je jedinečný a výjimečný kámen s hrubým povrchem, který je extrémně tvrdý a nesmírně odolný vůči klimatickým podmínkám.

Tento kámen má ve srovnání s ostatními přírodními kameny (porfyr, vápenec, pískovec) nespornou řadu výhod. Jedná se zejména o téměř nulovou nasákavost, minimální prašnost, mrazuvzdornost, vysokou odolnost proti mechanickému opotřebení, oděruvzdornost, vynikající statické hodnoty a další. Z estetického hlediska je tento druh přírodního kamene nezaměnitelný svou jedinečnou strukturou. Rula je ručně krájený, štípaný a lámaný přírodní kámen.

Tenké desky jsou vhodné jako kamenná dlažba a obkladový kámen. Silnější kameny se používají na kamenné zídky, kamenné ploty a přizdívky fasád. Přirozenost a absolutní nepravidelnost přírodního kamene tvoří v celé ploše dlažby, obkladu, fasády, plotu či zídky harmonický celek. Přírodní kámen Gneiss je dodáván ve dvou odstínech. Rezavém (nebo též nazývaném zlato-béžovém) a šedém (případně stříbro-šedém). Tyto dva odstíny jsou základní barvou. Ovšem kámen je přírodní produkt, u něhož není možné a snad ani žádoucí zaručit jednolitý barevný odstín. Proto je výsledná kamenná dlažba či obkladový kámen v různých odstínech v rámci celé plochy a i v rámci kamenů samotných dochází k přirozeným barevným přechodům z barvy stříbrošedé až do černo-rezaté.

  1. Marci

    Kolik vychází m 2 cenově? Děkuji Marta

Napsat komentář