Svítící zámková dlažba

Svítící zámková dlažba

Chcete mít originálně osvětlenou příjezdovou cestu, nebo chodník či terasu? Chcete zajímavě doladit prostor kolem bazénu?

Máme pro vás zajímavé řešení, které vymysleli na severu, jedná se o finského výrobce světelných prvků zámkové dlažby známého pod názvem LedStone.

Toto specifické exteriérové osvětlení coby součást zámkové dlažby není nic obyčejného, jedná se o kvalitní komponent. Výrobce pro výrobu prvků různých tvarů pro zámkové a skladebné dlažby používá recyklované sklo. Toto je při výrobě smícháno se speciální pryskyřicí. Takto je docíleno vysoké pevnosti vrchní vrstvy prvku zámkové dlažby, která je navíc pojezdová.

Výrobce LedStone™ nabízí poměrně širokou škálu světelných prvků pro všechny běžné zámkové a skladebné dlažby, dokonce lze zabudovat tyto světelné, orientační prvky do stěn z betonových prvků, používaných pro betonové ploty a sokly kolem příjezdových cest a chodníků. Použití se meze nekladou, tyto světelné prvky se dají zabudovat do mnoha míst a materiálů.

LedStone osvětlení do zámkové dlažby je nabízeno nejen v různých tvarech, ale i odstínech vrchní skleněné vrstvy osvětlení.

Světelné prvky zámkové dlažby LedStone jsou velmi úsporné, ušetří až 70% elektrické energie oproti běžnému osvětlení a to právě díky technologii led osvětlení. Pro napájení je využíváno 12 V napětí. Led osvětlení v tomto provedení nelze sice vyměnit, ale je známo a ověřeno praxí, že má tato technologie velmi dlouhou životnost.

Zdroj Youtube.com - LedStone™ LED Stones KPC

LedStone prvky mají životnost až 50 tis. hodin, což je pro představu cca 17 let při používání 8 hodin denně.

Nejedná se sice o klasické osvětlení, ale jako exteriérové osvětlení pro zajištění orientace na příjezdových cestách a chodnících je dlaždice LedStone velmi účinná. Lze ji i v nočních hodinách používat jako naváděcí prvek pro pohyb vozidel a lidí na prostranstvích. Navíc posuďte sami, není to nádhera mít takto v noci osvětlený pozemek?

Jak už bylo zmíněno výše, lze tento typ osvětlení využívat i u bazénů, protože LedStone prvky jsou vodotěsné.

Pro instalaci světelných prvků LedStone je používáno hermetické elektrospojky a napájecího zdroje. Tyto součásti se dokupují a typ zdroje je stanoven až podle počtu použitých světelných led kamenů. Záleží také na umístění zdroje, zda bude v exteriéru či uvnitř budovy, podle toho je třeba obstarat správné napájení se správným IP krytím.

Světelná zámková dlažba LedStone je nádherným doladěním pro venkovní plochy a je to velmi nápaditý a lákavý detail pro vylepšení exteriéru.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

Napsat komentář