Stěrky C-DEX - Cementová samonivelační podlahová hmota přesně podle vašich představ

Stěrky C-DEX - Cementová samonivelační podlahová hmota přesně podle vašich představ

Pakliže jste někdy potřebovali vyrovnat podklad například před pokládkou podlahy, pak jste rozhodně museli slyšet o rakouské firmě Ardex, která patří mezi špičky v oblasti výroby stavební chemie (nejen) k těmto účelům. S velkou radostí vám pak oznamujeme, že společnost Supellex právě ve spolupráci Ardexem vyvinul cementovou samonivelační hmotu C-DEXjež nemá na trhu obdoby. V čem je tak unikátní? 

Její unikátnost spočívá v tom, že byla vyrobena přesně na základě přání a zkušeností skutečných realizačních firem, pro které je vyrovnávání povrchů každodenní záležitostí. Jde tedy o stěrku, která je plně přizpůsobena využití v praxi. Kupříkladu je opravdu velmi rychle tuhnoucí, chodit se po ní dá už po 4 až 5 hodinách po aplikaci. Stejně tak je myšleno i na to, aby byla snadno a rychle zpracovatelná - její příprava a nanesení je otázkou pouze několika málo desítek minut.

Dokáží si poradit i s nestabilním povrchem 

Vyrovnávací podlahová hmota C-DEX se dále může chlubit značnou univerzálností možných použití, byť nejčastěji se využívá k vyrovnávání cementových a sádrových podkladů. Konkrétně lze takto pomocí jedné vrstvy vyrovnat nerovnosti až výšce 20 mm. Určena je nicméně pouze do interiéru, neboť si žádá suché prostředí - není ji tak možné používat například k vyrovnání terasy. To ovšem neznamená, že by tato stěrka nebyla připravena čelit výzvám, dokáže si totiž poradit i nestabilním podkladem. 

Mezi další přednosti stěrek C-DEX se řadí jejich vysoká odolnost a pevnost. To v praxi znamená, že v průběhu vysychání nepraskají, a tím pádem se v nich netvoří trhliny, čemuž dopomáhá i fakt, že v nich téměř vůbec nevzniká vnitřní pnutí. Vysoká odolnost této vyrovnávací hmoty má zas za následek to, že díky ní je možné po podkladu, respektive po položené podlaze, neboť stěrka C-DEX není určena jakožto finální vrstva, jezdit s kolečkovým nábytkem. Zároveň je odolná vůči vyšším teplotám, bez potíží tedy zvládne přítomnost podlahového vytápění. 

Praktické balení vám usnadní skladování a přenášení 

Co se týče přípravy hmoty, tak jedno standardní 25 kg balení je určeno ke smíchání se 4,5 - 5 litry vody. Před nanesením cementové samonivelační stěrky C-DEX je pak ještě potřeba vždy podklad důkladně vysušit, vyspravit a zbavit jej trhlin, jen tak totiž dosáhnete dokonalého výsledku. Zároveň je dobré se vyhnout pokládce na dřevěný podklad, tomu by tato stěrka nesvědčila. 

Když už jsme tu nakousli balení stěrky C-DEX, tak bychom závěrem rádi dodali, že tato vysoce kvalitní samonivelační hmota je dodávána v praktickém a moderním plastovém obalu, jenž je navržen tak, aby se v něm dobře skladovala a snadno přenášela. Důraz je rovněž kladen na její dlouhou trvanlivost - v neotevřeném balení vydrží tato stěrka klidně i více než 9 měsíců. 

Na pobočkách Supellex získáte o této stěrce i další cenné rady

Zaujala vás tato stěrka na podlahy a chtěli byste získat podrobnější informace? Pak neváhejte navštívit pobočky firmy Supellex, kde se vám bude věnovat odborně proškolený personál. Kontakt na pobočky najdete zde https://www.supellex.cz/kontakty

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány