Skleněné, ale extrémně pevné!

Skleněné, ale extrémně pevné!

Jako materiál pro skleněné schody, respektive jejich schodišťové stupně, se využívá bezpečnostní lepené vrstvené sklo, většinou s vrchní kalenou vrstvou.

Folie mezi skleněnými deskami mohou být čiré, zabarvené, či mléčné a dotvoří tak výsledný dojem.

Pro protiskluzovou vrstvu se používá pískovaný nebo sítotiskový vzor různých motivů. Konstrukce pod skleněné stupně se vyrábí z různé nerezové oceli různého finálního provedení (brus, lesk) nebo konstrukční oceli lakované a vypalované technologií používanou pro karosérie automobilů, případně opatřené práškovou barvou.

Skleněné schody - údržba
Údržba skleněných stupňů je velmi jednoduchá. Ošetřují se speciálními přípravky na čistění skleněných ploch, na nerezové části schodiště se používá speciální sprej, který povrch vyčistí a zároveň opatří ochrannou vrstvou proti zanechávání otisků prstů.

Skleněné schody - realizace
Proces realizace zakázky začíná vždy hrubou představou investora, na kterou firma K.M.K. Design, reaguje předběžnou cenovou nabídkou. Pokud zákazníkovi vyhovuje, přijede zaměřit konkrétní prostor, navrhne nejvhodnější řešení v součinnosti s investorem či architektem, vytvoří výkresy, upřesní cenu a připraví smlouvu.

Výroba tohoto typu schodiště je poměrně náročná, proto se pohybuje v řádu měsíců. Cena tohoto velmi luxusního provedení, začíná na 300 000,-Kč bez zábradlí.

Napsat komentář