Schody podle Feng-Shui

Schody podle Feng-Shui

Neexistuje snad jediná část domu či bytu, která by neunikla pozornosti tradičního čínského učení Feng-Shui.

To znamená, že i prostřednictvím tak zdánlivé banality, ktero schodiště bez pochyby je, můžete do svého bydlení vnést štěstí a pozitivní energii.

Neprávem opomíjené
Většina lidí, která filozofii Feng-Shui praktikuje, schodiště na toto téma poněkud zanedbává. Skoro se zdá, jako by bylo lidmi ignorováno. Bohužel, neprávem. Podle Feng-Shui totiž existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak díky schodišti zlepšit atmosféru bydlení a zvýšit tak pohodu a rodinné štěstí, ba dokonce i finanční rozpočet.

Světlo a energie
Jak s tím tedy naložit? V podstatě to není nijak složité. Například schodiště by mělo být dobře osvětlené, jelikož podle učení Feng-Shui světlo přitahuje zdravou energii. Ta pak díky světlu proudí nahoru po schodech a do příbytku přináší štěstí a úspěch.

Obrazy a zrcadla
Je všeobecně známo, že barevné obrazy hrají ve Feng-Shui významnou roli. Taktéž zrcadla jsou v této filozofii vlivným prvkem. Použít je můžeme i v případě schodiště. Například na podestu můžete zavěsit dobře působící obraz. Ten celkově zlepší atmosféru schodů.

Pokud v domě máte úzké schodiště, stísněný prostor můžete vyřešit velkým zrcadlem, které ho vizuálně rozšíří

Tento trik platí v interiéru všeobecně, zrcadlo totiž opticky zvětšuje prostor. V případě schodiště však platí dvojnásob, protože kromě zmíněné vizuální výhody bude schodištěm proudit ještě více štěstí.

Váza s pavími pery
Trochu si to celé shrňme. Schody by měly být dobře osvětlené, na podestě vhodný obraz a skvělý trik je zrcadlo. Jako další krok umístěte na schody vázu s pavími pery. Je to opět výborný způsob jak si do domu pustit štěstí.

Plné schodiště
Trend současných interiérů hlásá jednoduchost, lehkost a vzdušnost. V případě schodiště byste nemuseli být až tak moderní. Schody podle Feng-Shui mají být plné a neměly by se mezi nimi objevovat žádné mezery.

Jde o to, že plné schody vám zaručí, že se vaše rodinné penízky jen tak lehce nerozkutálí

Pokud byste mezi jednotlivými stupni měli mezery, riskujete pravý opak. V takovém případě je raději rychle uzavřete.

Jana Řimnáčová - portál Podlahy.com

 

  1. Veronika Bínová

    Feng-Shui se řídím a mohu jen doporučit.

Napsat komentář