Relaxace na terase už se blíží

Relaxace na terase už se blíží

Zima nebude trvat věčně a opět usedneme s šálkem dobré kávy na terasu.

Kde si budeme moci vychutnat první sluneční paprsky, zpěv ptáčků a relaxační atmosféru.

Terasa si zaslouží naší pozornost a zvlášť ta dřevěná. I terasy ze Sibiřského modřínu a Finské borovice u nás už stihly zdomácnět.

A tak není žádnou novinkou, že vedle kameninové, betonové nebo vydlážděné uvidíte i dřevěnou terasu. Dřevěná prkna pro terasy nalézají využití také na pochozích střechách, balkónech, lodžiích a jiných plochách.

Prkna ze dřeva vyrobená pro terasy mohou být různých systémů uchycení.

Může se jednat o uchycení s viditelným spojem nebo pohledově skrytým spojem. Nic z toho neubírá dřevu jeho kouzlu a eleganci. Rovněž se nabízí možnost dřevěné terasové dlažby, která je zvlášť oblíbená pro svou snadnou instalaci. Stačí je jen položit na připravený, vyrovnaný a pevný podklad.

Terasová podlaha pro náročné

Pokud však patříte mezi ty náročnější a sháníte bezúdržbovou i stálobarevnou podlahu pro svou terasu, bude nejlepší volbou ta z dřevoplastu. Jde o zcela nový ekologický materiál, který kombinuje dřevo i plast. Tato podlaha je vysoce kvalitní a ekologická napodobenina dřeva, ale bez nevýhod, které sebou mnohdy dřevo přináší. Zejména v podobě pracné údržby. Jde o perfektní řešení nejen pro terasy, ale i balkóny a další odpočinkové plochy.

Hodí se dokonce i okolo bazénů, protože je odolná vůči chloru a soli.

Mít krásnou podlahu na terase nestačí. Je nutné se zaměřit také na správný výběr venkovního posezení, které bude jednak odolné a nabídne pohodlí. To však pro vytvoření útulné atmosféry stále nestačí a vhodné je poohlédnout se po správné dekoraci a doplňcích. Truhlíky na kytky, polštáře na křesílka, osvětlení a nezapomínáme ani na gril, otevřená ohniště či zahradní krby. To vše je investice, která se vám vrátí v podobě příjemného místa na trávení klidných chvil i bouřlivých večírků s přáteli.

Gabriela Kortová - portál Podlahy.com

  1. R.Chaloupecky

    S timto clankem se neda nesouhlasit. Terasu mame sice jen kratce, ale tesime se, ze na ni budeme travit i barevny podzim.

Napsat komentář