Realizace betonových schodů na míru

Realizace betonových schodů na míru

Níže vám nabízíme fotodokumentaci, realizace betonového schodiště, které bylo realizované na míru objektu ve třech patrech naráz.

Jednotlivá schodišťová ramena se musela spočítat a upravit tak, aby vyhovovala požadavkům normy pro schody, jejich výšky a délky schodnic v návaznosti na prostor pro tyto schody, což je právě velká výhoda betonových schodů.

Jednalo se o změnu v původním projektu domu a tato přinesla nutnost změnit i výpočet pro betonové schody, jejich umístění a zahnutí v jednotlivých patrech.

Po tesařské přípravě a armování byla schodišťová ramena vylita vysoce kvalitním betonem. Jako povrchová úprava byly zvoleny dubové masivní schodnice s velmi jemným opracováním a olištováním včetně ukončení schodnic u stěn. Stejně tak zábradlí bylo vyrobeno přesně na míru domu z dubového masivu. Ve sklepní části byly betonové schody obloženy odolnou dlažbou s ukončovací lištou a obložkou u stěny na každé schodnici. Jako zábradlí bylo použito nerezových prvků a madlo bylo opět z dubového masivu. 

Níže vložená fotodokumentace je vytvářena od začátku realizace, až po konečný stav s dubovým obkladem. 

  1. Jana

    Dobrý den, máme v domě betonové schodiště, bohuzel ale nalepené na zdi k sousedům. Ti si ztěžují na hluk a dupani od nás. Jake jsou možnosti snížit krocejovy hluk? Oblozit dřevem, nalepit vynil nebo koberec? Pomůže vůbec něco?
    Díky za odpověď.

  2. Komodor

    Ty koncové lišty z těch schodů do toho suterénu nebo kam to je bych okamžitě vytrhal. Také jsem je měl a jednou jsem šel nahoru a měl takové ty letní pantofle na zahradu. Uklouzla mě noha a o tu lištu jsem si strhl kůži na bříškách prstů u nohy. Pozor, je to nebezpečná věc, ty lišty se nezdají, ale jsou celkem ostré. Jinak pěkné schody! Je vidět, že si někdo s prací rozumí.

Napsat komentář