PVC podlahy v novém, moderním kabátě

PVC podlahy v novém, moderním kabátě

Při doporučení PVC podlahy do interiéru se nejeden zástupce střední a starší generace v prvním okamžiku otřese hrůzou. Ve vzpomínkách se vrátí do doby socialismu, kdy kluzká podlaha v několika vzorech kryla velkou část domácností i veřejných prostor. Proč by si měl něco takového dobrovolně dávat do svého interiéru? 

PVC je kvalitní a moderní materiál

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid. Jedná se o podobný materiál, ze kterého jsou vyráběné tolik žádané podlahy vinylové. Rozdíl je v tom, že PVC podlahy jsou měkčené. Dalším rozdílem od vinylových podlah je rozměr. PVC podlahy nejsou dodávány v dílcích, ale v celých rolích. U PVC podlah je možnost vybrat si různou tloušťku.

Podlahy z PVC snesou vysokou zátěž

PVC je vhodné všude tam, kde se počítá s vyšší zátěží. Můžete je umístit do předsíně nebo kuchyně, kde se předpokládá větší pohyb lidí. Jsou však vhodnou volbou i do komerčních prostor, jako jsou kanceláře nebo průmyslové haly. Při výběru se řiďte předpokládanou náročností provozu a podle toho volte podlahu s vhodnými vlastnostmi.

Při úklidu PVC podlah oceníte praktičnost a jednoduchost

Jednoduchost při údržbě je velkou předností PVC podlah, což ocení zejména prakticky založení lidé. Podlaha se dá jednoduše vysávat a vytírat běžnými čistícími prostředky. Do koupelen a dalších míst, kde se předpokládá častější kontakt s vodou, můžete zvolit PVC v úpravě, které je plně odolné proti vodě. Tím, že je PVC v kuse, se omezí výskyt spár, kde by se případně mohly usazovat nečistoty, úklid je tak snadnější a rychlejší.

Vyberete si z mnoha vzorů a barev

Prodejci nabízejí PVC podlahy s velkým výběrem nejrůznějších vzorů a barev. Prověřenou klasikou jsou dekory dřeva. Velmi oblíbené jsou také imitace dlažby. Ale ani méně obvyklá řešení nejsou problém. Můžete se setkat s imitací kamenné podlahy, k dostání jsou i jednobarevné povrchy. Volbou vhodného designu můžete zajímavě doladit interiér za příznivý poměr ceny a výkonu. 

Zvolte povrchovou úpravu na míru pro vás

Kromě již zmíněné odolnosti proti vodě je velkou výhodou PVC podlah i antibakteriální vrstva, která zabraňuje výskytu a množení nežádoucích mikroorganismů. PVC podlahy jsou proto velmi vhodné pro alergiky. Jejich použití lze zejména ze zdravotních důvodů doporučit i do ložnic, i když toto řešení není v našich končinách stále ještě příliš obvyklé. Zvolíte-li zátěžovou verzi PVC, hodí se i do prostoru nemocnic.

Zatopte si od podlahy

Podlahové vytápění není s PVC podlahou vůbec žádný problém. Využijte možnost spojit krásný dekor, výborné užitné vlastnosti, odolnost, trvanlivost a ještě příjemné teplo od nohou. Podlahové topení oceníte zejména v koupelně, při výstupu z vany nebo sprchového koutu. Ale určitě budete nadšeni, rozhodnete-li se umístit topení pod PVC podlahu i v obytných místnostech.

Přednosti PVC podlah zcela zastíní nedostatky

Buďme upřímní. I PVC podlahy mají určité nevýhody. Jelikož jsou PVC podlahy v rolích a lepí se přímo na zem, velmi vřele doporučujeme svěřit tuto činnost odborníkovi. Podlaha musí být rovná a manipulace s rolí není zrovna nejjednodušší. Pokud dojde k poškození podlahy, nelze odstranit pouze poškozený díl a nahradit novým, musí se vyměnit velká část krytiny. PVC podlahy jsou však velmi odolné. Pokud už přece jen k poškození dojde, náročnost opravy je kompenzována příznivou cenou tohoto materiálu.

Inspirujte se podlahami z kolekce Gerflor Designtime Contract

Gerflor Designtime Contract je kolekce vysokozátěžových PVC vhodných do prostor náročných na provoz. Uplatnění najdou v nemocnicích, školách, kancelářích. Mají celistvý povrch bez spár, takže jsou velmi dobře udržovatelné. Nabídka deseti barevných provedení je zárukou, že do každého interiéru lze podlahu z PVC doladit tak, aby nerušila a zároveň plnila svou funkci.

 

Napsat komentář