Proč si vybrat vinylovou podlahu?

Proč si vybrat vinylovou podlahu?

Stavíte nový dům? Rekonstruujete ten stávající? Řešíte podlahy? Pak jste tu správně a čtěte dál. Poradíme vám, jakou podlahu si vybrat a řekneme vám, proč je nejlepší ta z vinylu. Jdeme na to?

Podlaha je základem každé místnosti. Chodíme po ní, stavíme na ni nábytek, šoupeme židle, běhají po ní zvířecí kamarádi, děti si na ní hrají – no zatěžujeme ji, co to jde. Vybrat podlahu, která tohle všechno vydrží a pořád bude krásná jako dřív, to je oříšek. Kdo by taky chtěl každou chvíli investovat do nové podlahy?

Jedna z nejoblíbenějších podlah současnosti je ta z vinylu

Že netušíte, o co jde? Ale jděte, určitě jste se s ní už setkali. V obchodech je totiž k dostání hned v několika podobách:

 

Proč je vinylová podlaha tak oblíbená?

Každá podlaha má své přednosti i zápory. Co hovoří pro pořízení podlahy z vinylu?

  • Příznivá cena
  • Poměrně jednoduchá pokládka
  • Odolnost vůči mechanickému poškození i vlhkosti
  • Patří mezi teplé krytiny, což znamená, že teplo od nohou odvádí pomaleji.
  • Příjemná na došlap
  • Tichá
  • Hodí se do každého interiéru

 

Abychom ji ale jen nevychvalovali, je třeba zmínit i negativa. Reaguje na teplotní změny, dílec se může proseknout, a když koupíte méně kvalitní podlahu, mohou třeba pod nohami stolu vzniknout ďolíčky.

 

 

Jaký druh krytiny z vinylu vybrat?

Vinylová krytina je na trhu dostupná buď v měkčené nebo v tvrzené verzi. 

  • Měkčené PVC se dodává v rolích a je ideální všude tam, kde potřebujete podlahu vcelku. Odolává slunečnímu záření, lepí se speciálním podlahářským lepidlem. Když si koupíte PVC s filcovou podložkou, můžete ji položit i bez lepení.
  • Tvrzené PVC se dodává v podobě lepených dílců a lamel. Instaluje se pomocí click systému, podlahářského lepidla, u lepených dílců pak prostřednictvím samolepící vrstvy na spodní straně.

 

Podlaha už dávno není jen tak nějakou součástí místnosti. Můžete si na ni položit koberec, lamino, vinyl – no prostě co chcete. Vzhledem k tomu, že do ní investujete nemalé peníze, doporučujeme si výběr krytiny pořádně rozmyslet. 

A rada na závěr? Když se rozhodnete pro vinyl, pak chtějte jedině krytiny s označením A+.

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány