Přemístění elektrické zásuvky v místnosti

Přemístění elektrické zásuvky v místnosti

Změnili jste dispoziční rozmístění nábytku v místnosti a potřebujete přemístit elektrické zásuvky?

Nechcete složitě zasahovat do stěn místnosti a přemisťovat zásuvky pomocí nákladného stavebního zásahu?

Máme pro vás velmi zajímavé a nenáročné řešení v podobě montáže speciálních obvodových podlahových lišt a montážních krabic pro různé typy elektrických zásuvek. Tento typ montážních krabic umožňuje ve spolupráci s podlahovými lištami, které jsou uzpůsobené pro vedení elektrických kabelů či sítí, zásuvky přemístit kam chcete po obvodu místnosti.

Jedná se o obvodové, podlahové lišty Arbiton LM70 INDO a montážní krabice s označením Arbiton Multibox LM70 INDO.

Speciální obvodové lišty umožňují svou konstrukcí rozvést po obvodu místnosti elektrické vedení bez nutnosti stavebních zásahů (sekání do stěn a další zednické práce) a kdekoliv na povrchu lišty umístit montážní krabici pro elektrickou zásuvku Arbiton LM70 INDO.

Zdroj Youtube.com: Floorwood CZ & SK

Lišty lze instalovat několika způsoby. Například je můžeme uchytit pomocí klasických hmoždinek, nebo je lze přisponkovat a také přilepit pomocí oboustranné lepící pásky či lepícího tmelu. Konstrukce lišty obsahuje dvě části. Základnu, která se přichytí do stěny a pak krycí část, která se aplikuje po instalaci elektrických kabelů. Krycí část obvodové lišty se jen naklapne do základny.

Soklové a přechodové lišty ProfilTeam k úplné dokonalosti vašich podlahových krytin.

Součástí příslušenství těchto speciálních obvodových lišt jsou rohy, nároží, spojovací a ukončovací komponenty. Vše je velmi jednoduché a vzájemně kompatibilní. Montáž lišt Arbiton LM70 INDO zvládne průměrný kutil.

Jakmile jste hotovi s rozvodem, můžete umístit univerzální montážní krabice pro elektrické zásuvky. Montážní krabici umístíme mezi dvě lišty (do výřezu) a přichytíme pomocí hmoždinek do předvrtaných děr. Následuje montáž elektrické zásuvky, kterou připojíme do vytažených kabelů.

Vše je velmi jednoduché a hlavní výhodou je snadná demontáž a zpětná montáž v případě malování místnosti či další dispoziční změny v užívání místnosti a tím potřebné změny umístění elektrických zásuvek.

Obvodové lišty Arbiton LM70 INDO pro vedení kabelů, jsou dodávány v mnoha odstínech a imitacích dřeva, také v klasické bílé a černé barvě, nebo imitaci hliníku.

Montážní krabice Arbiton Multibox LM70 INDO je nabízena v bílé barvě. Elektrickou zásuvku si uživatel zakoupí dle svého výběru.

Můžete měnit užívání místnosti a rozložení nábytku kolikrát chcete, nemusíte sekat do stěn, tvořit nové drážky pro kabely a znovu je rozvádět po místnosti.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

 1. Milan

  Dobrý den,
  V lištách vedete 220V klasickým kabelem s izolací nevidím tedy důvod, proč by to měl být problém. Je to stejné jako když máte doma prodlužovací kabel. Jen kabel je schován v listě. Používáme již více jak 12 let.

 2. Petet

  Dobrý deň želám,ja by som si chcel u Vás objednať tieto zásuvky do lišt,bolo by to možné.Ďakujem

 3. Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

  Dobrý den pane Petře,
  zjišťoval jsem na stránkách výrobce arbiton.com jak je to s použitelností lišty Arbiton LM70 INDO pro vedení kabeláže, jelikož mi bylo dost divné, že by lišta byla na trhu nabízena, aniž by výrobce prohlásil, že je vhodná pro toto použití. Nakonec jsem našel informaci v produktovém letáku přímo na webu výrobce, kde u výrobku píše, že je tato lišta vhodná pro vedení kabelů do max. 230V.

  Přeji hezký den, Pavel Hanzelín.

 4. Petr

  Lišty jsou to hezké, ale dle vyjádření dodavatele nejsou pro rozvod 220V schváleny. Takže pro tento účel bohužel nepoužitelné.

Napsat komentář