Pokládka koberců a dřevěných podlah s materiály Ceresit v nejstarším hotelu ve Vysokých Tatrách

Pokládka koberců a dřevěných podlah s materiály Ceresit v nejstarším hotelu ve Vysokých Tatrách

Hotel Lomnica v Tatranské Lomnici se vrátil na hotelovou mapu, na níž chyběl čtvrtstoletí.

V historii měl přitom důležité poslání, byl prvním svého druhu ve Vysokých Tatrách a na dlouhá léta nastavil standardy luxusního ubytování v regionu.

Své brány otevřel po rozsáhlé rekonstrukci na konci prosince minulého roku. A koberce i dřevěné podlahy lepili v jejím průběhu podlaháři firmy Koratex se stavební chemií Ceresit.

Jen málo hotelů na Slovensku se může pyšnit tak bohatou historií, jako Hotel Lomnica

Otevřeli ho v roce 1893 a v Rakousko-Uhersku byl přelomový. Jeho hlavním cílem bylo "krást" turistů Alpám. Právě maďarská šlechta a obchodníci byli jeho prvními návštěvníky. Budova hotelu byla unikátem nejen proto, že byla prvním svého druhu ve Vysokých Tatrách, ale i konstrukcí. Hotel se totiž zařadil mezi největší hrázděné budovy v Rakousko-Uhersku.

Služby nabízel do počátku devadesátých let minulého století

Důvod byl prozaický - za ostatními hotely zaostával. Náklady na jeho renovaci byly vysoké, protože budova byla zařazena na seznam kulturních památek. I proto posledních 25 let chátral. Všechno se to změnilo v roce 2014, kdy objekt koupil zahraniční investor.

Ten také představil plán na rekonstrukci hotelu. Za 7,5 milionu eur se měl z budovy stát luxusní hotel se vším všudy - počítalo se s rozšířenou kapacitou, parkovištěm, kavárnou, wellness i vinotékou. Zatímco v podobných případech se většinou rekonstrukce opozdí, při Hotelu Lomnica dodržel investor termíny a hotel byl otevřen přesně podle harmonogramu - první ubytované hosty přivítal hotel 29. prosince 2016.

O architekturu hotelu se postaralo studio GFI na čele s architektem Pavlem Frankem

Kompletní rekonstrukci podlah zajistila společnost Koratex Bratislava, která má s materiály Ceresit dlouholeté zkušenosti. Podlaháři Koratexu pracovali na podlahách hotelu od září 2016 a své dílo předávali investorovi na počátku letošního roku. A i v interiérech čtyřhvězdičkového hotelu se službami na úrovni pěti hvězdiček neváhal Koratex vsadit na sortiment stavební chemie Ceresit. 

Všechny koberce, použité na chodbách v historické (původní objekt) i moderní (nová přístavba) části hotelu a v 37 pokojích v nové přístavbě, jsou od italské společnosti Radici a byly dodávány s potiskem na míru. To kladlo velké nároky na pracovníky firmy Koratex, kteří museli koberce vyskládat přesně podle vzoru.

Pro lepení bylo použito velmi pevné a rychlé disperzní lepidlo na koberce Ceresit T 440. V kongresovém sále Hotelu Lomnica byly pomocí speciální fixace s funkcí „suchého zipu“ Ceresit T 425 lepeny kobercové čtverce DESSO. 

Kromě koberců dominuje interiérům hotelu dřevo

Dřevěné podlahy najdou hosté kromě společenských prostor i v interiérech 30 pokojů v původní historické budově. Elastické lepidlo Ceresit P 685 použil Koratex při lepení masivních parket a kazetových parket ESCO v prostorách historické budovy v restauraci a kavárně a i tady šlo o velmi náročnou realizaci. Kazetové parkety bylo po celoplošném lepení nutné barevně sladit s dalšími plochami dřevěných podlah, zručnost a zkušenost vyžadovalo i samotné lepení mozaiky v obou společenských prostorách.

Součástí historické budovy je i vinárna a multifunkční prostory s galerií, tady se uplatnily masivní dřevěné podlahy ESCO Karel IV. Ty představují vrchol v nabídce podlah společnosti ESCO PODLAHY a jejich rustikální podlaha se vyznačuje velkými povrchovými nerovnostmi a zářezy do plochy. I tyto podlahy lepil Koratex Bratislava lepidlem Ceresit P 685. 

Lokálně byla použita renovační vyrovnávací hmota Ceresit RS 88, většina podkladových ploch v interiérech pokojů, na chodbách i ve společenských prostorách hotelu byla před lepením penetrována disperzním penetračním nátěrem Ceresit R 777.

Hotel Lomnica je kombinací tradice a úcty k historii a umění s moderním ubytováním a službami na úrovni. Přímo v srdci Slovenska nabízí tradiční gastronomii, komfortní pokoje, suites a apartmány, jakož i prostory na rodinné, společenské i pracovní setkání. Podobu nově rekonstruovaných interiérů dokumentují i přiložené obrázky, se současnou podobou hotelu se můžete seznámit i na webových stránkách www.hotellomnica.sk

Autor fotografií:

Marek Hajkovský, MH-Photo, s.r.o., Kežmarok, http://foto-svadba.sk/ 

Použité materiály Henkel 

Renovační vyrovnávací hmota Ceresit RS 88

Disperzní penetrační nátěr Ceresit R 777

Velmi pevné a rychlé disperzní lepidlo na koberce Ceresit T 440

Fixace na kobercové čtverce – funkce „suchého zipu“ Ceresit T 425

Elastické lepidlo pro parkety - moderní alternativa PUR lepidel - Ceresit P 685

Realizace podlah

Koratex a.s.

Tuhovská 16, P.O.Box 25

830 06 Bratislava 36

tel. +421 2 4910 4444

e-mail: koratex@koratex.sk

web: www.koratex.sk

Napsat komentář