Podložka pod kolečkovou židli

Podložka pod kolečkovou židli

Ochranná podložka pod kolečkovou židli zamezí poškození podlahové krytiny v místě, kde je židle nejčastěji používána.

Existují podlahové krytiny, které jsou odolné vůči poškození používáním kolečkové židle. Všechny podlahoviny nejsou ale dostatečně odolné proti nadměrnému otěru.

Co ale dělat v situaci, kdy podlaha není odolná vůči pojezdu kolečkové židle, nebo posouvání kancelářské židle? Situace kdy je změněno užívání místnosti a chcete na podlaze používat kancelářskou židli a nechcete podlahu nákladně měnit?

Nemusíte měnit podlahovou krytinu jen kvůli koupi kolečkové židle do vašeho pokoje. Pokud chcete chránit podlahovou plochu proti poškrábání od kolečkové židle, použijte ochrannou podložku pod kolečkovou židli.

Trh nabízí nespočet těchto podložek pod kolečkové židle. Jsou to čiré, průhledné podložky kvůli zachování vzhledu podlahy, nebo také podložky různých odstínů a tvarů. Čiré podložky jsou z horní strany často matné, aby se neleskly. Můžete mít také podložku s tematickým potiskem či obrázkem.

Kvalitní podložky pod kolečkové židle jsou vyráběny z polyethylenu, což je velmi odolný materiál a také polykarbonátu, který je využíván i v optických balistických ochranných prostředcích. Oba materiály jsou řazeny mezi termoplastické polymery, vlastně termoplasty.

Podložky pod kolečkové židle jsou většinou opatřeny velmi jemným vroubkováním po celé ploše horní strany. Jemně vroubkovaný povrch podložky a kvalitní materiál značně sníží i hluk vydávaný kolečky, například pojezdem po laminátové podlaze a při posouvání běžné židle.

Podložky pod kolečkové židle jsou vyráběny z různých materiálů a jsou děleny také podle použití, tedy na jaké podlahové krytině bude podložka ležet. Důvodem je například fakt, že na hladké podlaze bude podložka, která na to není připravena klouzat. Na hladkou podlahu musíte koupit podložku s antiskluzovým povrchem ze spodní strany.

Podložky na koberce jsou ze spodní strany opatřeny velkým množstvím miniaturních výstupků. Tyto výstupky v podobě hrotů zabraňují pohybu podložky po ploše podlahové krytiny. Tloušťky podložek pod kolečkové židle jsou v milimetrech, 1,8 mm na hladké povrchy a až 3 mm na koberce. Rozměry plochy podložek jsou také různé, nejčastěji kolem 120 až 150 cm délky. Také existují podložky až 200 cm dlouhé či podložky, které se mezi sebou dají napojovat systémem puzzle.

Na trhu se nenabízejí jen klasické obdélníkové tvary či čtvercové tvary, ale také podložky s výřezy ve tvarech písmen L a Q. Jsou zároveň nabízeny oválné a kruhové tvary. Na trhu naleznete firmy, které vám podložku pod kolečkovou židli vyrobí na míru, přesně podle vašeho přání.

Ochranné podložky nejsou používány jen pod kolečkové židle, jsou také užívány jako ochranné podložky pod květináče, kde zajistí ochranu podlahy vůči rozlité vodě a znečištění z květináče. Nebo také pod skříňky a v kancelářích pod kopírovací stroje, tiskárny, prostě všude tam, kde ochrání podlahovou krytinu vůči poškození.

Při výběru podložky pod kolečkovou židli dbejte na kvalitu, jelikož nápadně levná podložka bude mít velmi malou životnost. Pak se může stát, že taková podložka po krátké době užívání praskne, nebo se ohne roh podložky a o tento budete zakopávat. Podložka se také může zvlnit a bude se vám po ní velmi špatně jezdit s kolečkovou židlí.

Při výběru ochranné podložky pod kolečkové židle dbejte na správný rozměr této podložky. V případě, že bude podložka malá a vy budete z plochy podložky sjíždět židlí na nechráněnou podlahu, bude poškození podlahy v tomto místě ještě markantnější. Samozřejmě se tím poškodí i okraj podložky a za chvíli i kvalitní podložku budete muset vyměnit.

Nezapomínejte dostatečně chránit svou podlahu proti poškození. Vydrží vám tak mnohem déle bez změny vlastností a vzhledu.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

  1. Krap

    Hezký článek. Měl jsem na něj narazit dřív podlahu mám pod židlý úplně zničenou:/

Napsat komentář