Podlahové vytápění vhodné pod koberec - ECOFILM

Podlahové vytápění vhodné pod koberec - ECOFILM

Každý má jiný vkus na vzhled podlahy a také nároky na užívání a komfort pochozí vrstvy podlahy.

Pokud se ale zaměříme na podlahové vytápění ve smyslu efektivnosti a užití jako pochozí vrstvy koberce, tak vám doporučujeme použití podlahových elektrických topných fólií ECOFILM.

Podlahová topná fólie ECOFILM je velmi zajímavý výrobek, který pokryje nároky na velkoplošné podlahové vytápění v interiérech. Na rozdíl od jiných druhů podlahového vytápění hřeje topná fólie po celé ploše a nepřesahuje teplotu 27°C. Teplota je tedy velmi rovnoměrně rozložena a tím pádem nemusí být tak vysoká, což poukazuje na nízkou spotřebu elektřiny při topení.

Pro vytápění podlahové plochy se používají topné fólie s výkonem 80-60 W/m². Pokud se jedná o velmi dobře zateplený objekt, tak se používá podlahová topná fólie ECOFILM o výkonu 40 W/m². Ano, nezdá se to, ale tento výkon naprosto postačí při dodržení veškerých montážních postupů a doporučení.

Velkou výhodou při užití podlahové, topné fólie ECOFILM je fakt, že stavební konstrukce objektů jsou tak nižší teplotou (do 27°C) méně namáhány.

Tento druh vytápění je určen pro realizace suchých konstrukcí podlahy, což je v dnešní době často používaný druh konstrukcí podlah. Jen okrajově doplníme, že se dá topná fólie ECOFILM použít i do stropů. Velkou předností této topné fólie je její tloušťka, která je pouhých 0,4mm. Je tedy vhodná i pro rekonstrukce podlahových konstrukcí, kde si uživatel nemůže určit projektem výšku celkové skladby, což u dříve postavených domů bývá často problémem.

Podlahová topná fólie ECOFIL je vhodná jak pro rekonstrukce, tak i pro dodatečnou montáž v novostavbě, kde při prvotním projektu domu nebylo počítáno s podlahovým vytápěním a uživatel si to rozmyslel později, při používání domu. Toto se velmi často stává a dříve se to takřka nedalo řešit bez velkých zásahů do podlahy. Nyní se to ale dá bez velkých problémů vyřešit. Prakticky každý může mít dnes už běžný druh vytápění, kterým právě podlahové vytápění je už i u nás.

Podlahová topná fólie ECOFILM je vhodná do skladby plovoucí podlahy. Pokud je v celkové skladbě použita speciální podložka Heat-Pak, tak je možné jako pochozí vrstvu podlahy použít PVC či koberce. Tato speciální podložka zajistí velmi kvalitní přenos tepla a také pevnost souvrství skladby podlahy. Podložka Heat-Pak se umisťuje ve skladbě podlahy nad topnou fólii ECOFILM. Tento druh vytápění není vhodný pod dlažbu, jelikož se na fólii ECOFILM nesmí nic lepit.

V případě, že hodláte použít jako pochozí plochu koberec či PVC, tak počítejte s navýšením skladby podlahy o podložku Heat-Pak. Ale není se třeba obávat, jedná se o navýšení pouhých 7 mm. V případě použití této podložky vznikne pevná a kompaktní konstrukce, na kterou se dá pokládat koberec či PVC. Přicházejí v úvahu dva druhy pokládky koberce či PVC a to pokládka lepením či volná pokládka.

 

Topná fólie ECOFILM je vyráběna ve dvou šířkách: 600 mm, přičemž aktivní výhřevná plocha je 550 mm a také 1000 mm, kde topná plocha je o šířce 970 mm.

Nabídka dodání topné fólie se pak dělí na dva druhy, jednou z nich je metráž a ta druhá je kompletní set, který je vhodný i pro zručného kutila. Montáž nevyžaduje žádné speciální zásahy do podlahy a pokládka může být provedena buďto celoplošně, nebo jen v části, kde chcete mít příjemné teplo od nohou. Například před sedačkou či křeslem, nebo v místech, kde často stojíte, nebo i ležíte na podlaze.

V případě zájmu nabízíme izolační podložky, které zajišťují vysokou odolnost podlahy a lepší komfort při používání.

 

 

 

 1. Jarda

  Dobrý den, lze folii položit přímo na vinylovou podlahu pod bavlněný nebo syntetický koberec?
  děkuji za odpověď

 2. Olda

  Prosím,lze topnou fólie nebo rohož nainstalovat přímo mezi keramickou dlažbu a koberec ? Děkuji za zprávu.

 3. Bozena Krejčí

  Dobrý den, lze folii položit přímo na vinylovou podlahu pod bavlněný nebo syntetický koberec?
  děkuji za odpověď

 4. Janahb@seznam.cz

  Dobrý den, lze folii položit přímo na vinylovou podlahu pod bavlněný nebo syntetický koberec?
  děkuji za odpověď

 5. Petra Ambrosi

  Dobrý den, je možné folii polozit na stavajici drevenou podlahu pod vlneny koberec? Pripadne existuje nejaky podobny produkt? O rozmeru cca 3m2. Moc dekuji za vasi odpoved.

 6. Lubomír lp23@seznam.cz

  Dobrý den,
  je folie ECOFILM vhodná na podlahu karavanu ? Folie by se překryla kobercem nebo něčím podobným. Strašně nenávidím když vstanu z vyhřáteho pelechu na studenou podlahu.
  Děkuji

Napsat komentář