Podlahové topení a typy podlah

Podlahové topení a typy podlah

Podlahové topení není žádná novinka. Tento druh vytápění se používá již několik desítek let. Samozřejmě v průběhu let prošlo inovací a modernizací. Nejde ale tak o to, jaké máme podlahové topení, ale jakou podlahu na ně položit, aby bylo topení co nejúčinnější. 

 

Podlahové topení můžete položit do jakékoliv místnosti v domě. Koupelna, kuchyně či obývací pokoj, každá z místností má svá specifika. Vinyl, dlažba, kámen, dřevo či laminát, každý druh podlahy má jiné vlastnosti, které ovlivňují účinnost a ekonomické parametry (spotřebu energie). Čím je odpor podlahové krytiny vyšší, tím je potřebný vyšší výkon podlahového topení.

Vinylová podlaha - PVC

Tato vinylová podlahová krytina je vyrobená ze syntetického materiálu s názvem polyvinylchlorid (PVC) a svými vlastnostmi patří k ideálním podlahám na podlahové topení. Mezi její přednosti patří vysoká odolnost, snadná pokládka a jednoduchá údržba.

Kamenná nebo keramická dlažba

Další ideální krytinou na podlahové topení je dlažba. Ať už z přírodního kamene, nebo keramická, je pro svůj nízký tepelný odpor tou nejlepší krytinou na podlahové topení. Hodí se zejména do koupelen a kuchyní

Dřevěná podlaha 

Není pravda, že dřevěná podlaha na podlahové topení není vhodná. Záleží na tom, z jakého dřeva podlaha je. Dub, javor, buk, jasan, borovice nebo smrk, tyto materiály mají nízkou tepelnou vodivost, proto jsou na podlahové topení vhodné. Dřevo jako přírodní materiál ale reaguje na teplo i chlad a neustále pracuje. Proto je velmi důležitá odborná a precizní pokládka, kterou raději svěřte odborníkům.

Laminátová podlaha

Laminátové podlahy patří mezi nejoblíbenější. A to i v případě pokládky na podlahové topení, přesto, že tepelný odpor je vyšší a tudíž tepelná vodivost nižší. Vždy je proto potřeba volit tenčí laminát, Mezi největší výhody laminátové podlahy patří nízká pořizovací cena, velký výběr dekorů, jednoduchá montáž a snadná údržba. 

Korková podlaha

Tato podlaha má vysoký  tepelný odpor, takže na podlahové topení není moc vhodná.  Protože jde ale o přírodní materiál, vyznačuje se teplou nášlapnou vrstvou, odolností a dokonalou izolací, která si udržuje svoji teplotu.

Více na: www.supellex.czNapsat komentář