Podlaha na desítky let. To je luxusní dlažba

Podlaha na desítky let. To je luxusní dlažba

Kam se uchýlíte, když chcete načerpat novou sílu? Kde odpočíváte? Kde se osvěžíte po namáhavém sportovním výkonu? Ve vaší koupelně! Je to vana plná pěny nebo proud vody z masážních trysek co vás uklidní a co vám dodá příliv pozitivní energie. A je to právě luxusní dlažba, kde začíná krásně zařízená koupelna.

 Luxusní dlažba je nadčasová

Nádherná, odolná a oblíbená i za desítky let, taková je luxusní dlažba. Koupelna je místem, kde změna zařizovacích předmětů vyžaduje namáhavou a nákladnou rekonstrukci, proto je třeba jednotlivé kousky pečlivě vybírat. Ale jak zařídit, aby se vám koupelna líbila i po desítkách let? Jak se postarat o to, aby zvolený vzor, dekor nebo sanita nevyšly z módy? Odpověď je jednoduchá. Nedělejte kompromisy a vsaďte na nabídky top produktů. Zařizování koupelny začínejte u luxusní dlažby. 

Jak vybrat dlažbu

Jiné požadavky budete mít v případě, kdy vybíráte dlažbu do koupelny, jiné pro tu do kuchyně a jiné na chodbu nebo do ostatních místností. U koupelny je prvním kritériem velikost místnosti a skutečnost, zda se ve vaší koupelně nachází okno a místnost je osvětlena denním světlem. Pokud se jedná o větší místnost nebo máte v koupelně okno, můžete si dovolit tmavší provedení dlažby. Pro menší koupelny a pro koupelny bez oken je vhodnější použití světlejších tónů, které místnost opticky zvětší. 

Současné trendy

Luxusním dlažbám dnes kralují velkoformátová provedení, ale nemusí se jednat jen o jednoduchý vzor. Oblíbené jsou nejrůznější geometrické vzory, kombinace větších a menších formátů nebo dlažba a obklady s 3D efektem. V moderních domácnostech potkáte i velmi výrazné barvy, třeba červenou nebo tmavě modrou. Dokonale působí, když jsou jednotlivé plochy v místnosti v kontrastu. Například tmavá podlaha a obklady v kontrastu s bělostnou sanitární technikou a doplňky. Oblíbený je dekor mramoru, kamene nebo imitace dřeva. 

Luxusní dlažba má místo v každém interiéru

Dříve panovala obava, že je dlažba v interiéru nepohodlná, protože je chladná. To dnes již neplatí, protože v domácnostech používáme podlahové vytápění. Dlažbu si dnes bez obav pořizujeme do kterékoliv místnosti v interiéru. Proč? Protože se snadno udržuje v čistotě, je odolná, nemění barvu ani tvar. Nevadí jí vlhkost a můžeme na ni použít i aktivnější čistící prostředky. 

Kolekce luxusní dlažby

Kolekce luxusních dlažeb jsou sestaveny tak, aby co nejvíce odpovídaly požadavkům moderního bydlení a kopírovaly současné trendy. Synonymem něžné elegance a průzračné čistoty je značka Armonie. Jejich dlažby vás okouzlí jednoduchým půvabem. Širokou nabídku luxusních dlažeb naleznete i pod značkou Atlas Concorde. V nabídce jsou i velmi výrazné odstíny barev a neotřelé vzory. Atlas Concorde má sestavenou kolekci tak, aby uspokojil náročné zákazníky, ale i ty, kteří chtějí kvalitní provedení s atraktivním designem za příznivější cenu. Až budete vybírat z kolekce značky Atlas Concorde, prohlédněte si řadu Marvel Pro. Mramor a luxus jsou slova téměř stejného významu. Řada Dwell je výborný způsob, jak jednoduché barevné provedení oživit netradičním tvarem. Pásy asymetrických cihliček vypadají skvěle. Ewall je hravý a originální, najde místo v domově s pozitivní energií a dynamikou. A co řada Mark? Tam najdete neotřelé geometrické tvary. 

Pokaždé jiná koupelna

Patříte mezi ty, kteří rádi mění zařízení bytu? Líbí se vám prostředí plné nových věcí a podnětů? Pak máte určitě obavu, že se vám koupelna časem okouká. Použijte jednoduchý trik. Luxusní dlažbu a obklady volte ve světlých a neutrálních tónech, stejně jako sanitární techniku. Barvy a výrazné vzory pak přenechte doplňkům. Nejrůznější koberečky, ručníky, aromatické svíčky i košíky na kosmetiku mohou být laděny do syté barvy. Výrazné doplňky prostor krásně rozzáří a dodají mu veselou a hřejivou atmosféru. Doplňky do koupelny nepředstavují velkou investici a můžete je každý rok jednoduše vyměnit za sadu jiné barvy. Vaše koupelna bude pokaždé jiná a stále luxusní!

Napsat komentář