Podlaha do dětského pokoje

Podlaha do dětského pokoje

Podlaha do dětského pokoje nás mnohdy dokáže potrápit.

Měla by splňovat požadavky na snadnou údržbu a přitom být hřejivá a hlavně měkká.

To v případě pádu nemotorných a rozdováděných dětí. Na jednu stranu se jako podlaha do dětského pokoje nabízí koberec, který je hřejivý, měkký a může být i barevně veselý. Co jiného by si přála malá princezna, než růžový kobereček. Na stranu druhou dětí rády chodí s jídlem či pitím v ruce a sem tam něco utrousí. Koberec se pak špatně čistí od roztopené čokolády nebo tekutiny.

Zde je potřeba se zamyslet nad tím, jak vedete své děti a jestli mají povoleno chodit s jídlem a pitím mimo jídelnu. Koberec je jednou z vhodných variant jako podlaha do dětského pokoje. Dětem neklouže, je měkký a mohou na něm sedět, aniž by studil. Nevýhodou je častější luxování drobků a prachu, který se usazuje. Ohledy musíme brát i na případné sousedy. Koberec dokáže tlumit zvuky a dunění. Některé děti se u dovádění umí pořádně rozvášnit.

Ideální vlastnosti korku a přírodního linolea

Další možnost je použít korkovou podlahovou krytinu nebo přírodní linoleum. Podlaha do dětského pokoje je pak měkká, teplá a tichá. Jak bylo uvedeno výše, některé děti při pobíhání vydávají dunivé zvuky a je to především tam, kde se zanedbala izolace podlahy, která tlumí kročejový hluk. Sousedé pak mohou nabýt dojmu, že vaše děti mají místo nožiček kopýtka.

Mezi nejvýraznější vlastnosti korku patří vynikající elasticita, nepropustnost vůči tekutinám, vysoká míra schopnosti tlumit zvuky a tepelná vodivost. Pro radost i bezpečí dětí, jak v batolecím věku tak těch větších, co pobíhají, by měla být podlaha do dětského pokoje maximálně funkční a praktická. Pro spokojenost dětí, rodičů, ale i sousedů se nevyplácí tento krok podcenit.

Praktické a cenově dostupné PVC (vinyl)

PVC (vinylové) podlahy představují nízké náklady na údržbu, jsou vysoce odolné proti špinění a mají perfektní přilnavost, proto jsou také vhodné jako podlaha do dětského pokoje. PVC podlahy jsou v různých variantách a tloušťkách od střední až po velkou zátěž. V případě korkové či PVC podlahy pokud máte obavu například z kolečkové židle, existují podložky na měkké podlahy. Vyrobeny jsou z recyklovaných materiálů a protiskluzové v různých velikostech.

Jde o ochranu měkké podlahy v kritických místech. Další praktické řešení, pokud nezvolíte koberec, jsou pro případ sezení malých dětí na zemi vhodné běhouny, podlahové polštáře, prošívané deky. Jsou to vhodné doplňky, které podlaha do dětského pokoje uvítá.

Gabriela Kortová - portál Podlahy.com

Napsat komentář