Originální umělecké dlažby

Originální umělecké dlažby

Podlahové plochy v interiéru mohou být jednotvárné až nudné anebo naopak originální, hrající barvami a vzory.

Pokud se přikláníte ke druhé možnosti, poradíme vám, z čeho se dá vybírat.

Originální dlažba
Jestliže se nebojíte experimentovat a toužíte po jiné dlažbě než ostatní, právě pro vás jsou určené trendové dlažby různých barev, geometrických a asymetrických tvarů.

Originalita dlažeb tkví v tom, kdy vzory nejsou po celé délce podlahy, ale pouze v místech, které jsou dobře vidět. Dlaždice tak mohou mít květinový anebo orientální vzor s podkladem v tónu hnědé či šedé barvy. 

Podlaha však vynikne i jiným způsobem. Barvu dlažby lze namíchat z více odstínů, to již dnes nabízí většina výrobců. Při kladení dlažby tak vynikne různé náhodné střídání barevných odstínů, čímž docílíte opravdu originální podlahové plochy.

Dlažba vám tak umožní vymezit zónu pro stůl a židle nebo jinou část, kterou si přejete zvýraznit

Podobně se dají rozdělit například stěny obývacího pokoje, ložnice a kuchyně, jelikož dlažba pronikla i do této onlasti. Zvýraznit si tak můžete čelo manželské postele, plochu za televizní obrazovkou, kuchyňskou linku či policové sestavy.

Experimentovat se vyplácí
Jakmile zvolíte obdélníkovou dlažbu a budete jí klást podél stěn, jednoduše a efektně tak místnost opticky prodloužíte. Samozřejmě záleží na druhu dlažby, jelikož každá vynikne jinak. Podmínkou však zůstává ideálně rovný podklad. Jste-li odvážní, podlahu si můžete navrhnout i sami. S množstvím nejrůznějších mozaiek, které mají prodejci v nabídce, docílíte zajímavého vzhledu, který bude obdivován každou návštěvou.

Mějte ale na paměti, že originální dlažbě se musí bezpodmínečně podřídit i svislé plochy

Zejména se vyvarujte stejného vzoru na stěnách. Byla by velká škoda, aby splynul s podlahou.

Netradičně položená dlažba s kombinací různých materiálů může interiéru velmi dobře pomoci, ale může mu i uškodit. Odborníci, kteří s takovými materiály pracují, vám jistě rádi pomohou vybrat originální dlažbu právě pro vás.

Dlažby najdete v akci najdete zde

Klára Částová - portál Podlahy.com

 

  1. Jana Tesárková

    Ty dlaždice s květinovým vzorem jsou někde k sehnání?

Napsat komentář