Nový domov: Do čeho investovat a kde naopak ušetřit?

Nový domov: Do čeho investovat a kde naopak ušetřit?

Těšíte se z nového domova?

Abyste mohli bydlet podle svých představ, potřebujete zařídit interiér. Pár dobře míněných rad vám pomůže jak na to.

Vlastní dům či nový byt je již sama o sobě obrovská změna. Povinnou jízdu v podobě nekonečného množství administrativy máte za sebou, jste vyčerpaní, ale hned tak si neodpočinete. Jako další, jistě příjemnější krok vás čeká zařizování interiéru. 

Podstatou je určit si dvě základní věci. Tou první, zajímavou bude vybrat styl bydlení, ve kterém chcete žít. Tou druhou, neméně důležitou promyslet rozpočet, tedy finanční strop, který nechcete překročit.

A právě na rozpočet se dnes zaměříme. Jde totiž o to, u kterého zařízení byste měli přihlédnout ke kvalitě a zainvestovat nějakou tu korunu navíc, zatímco u jiného se můžete s klidným svědomím držet při zemi.

Na čem nešetřit

Jednoznačně se vyplatí investovat do kvalitní podlahy. Není to pouze názor odborníků, ale ruku na srdce - podlaha je základ. Denně bude vaše podlaha vystavena vysoké zátěži v podobě neustálého chození, vašim ratolestem a domácím mazlíčků.  Právě na ní se bude odehrávat váš život. Nábytek, který na ni postavíte, dotvoří perfektní dojem z vašeho bydlení. Vhodně zvolená podlaha spolu s potřebnou odolností a správnou údržbou se vám odvděčí dobrou službou.

Investovat se také vyplatí do kvalitní, nadčasové sedačky. Kromě toho, že na ní bude vaše rodina trávit většinu času, měla by lahodit oku a být dominantou místnosti. Právě sedací souprava je jedna z věcí, které měníme až tehdy, kdy už se na ní opravdu nedá dívat. Sami si určete priority - barvu, materiál, velikost i tvar a vyberte pro sebe tu ideální. 

Jídelní stůl je dalším kusem nábytku, který dokáže přežít i několik generací navzdory tomu, že se u něho bude celá rodina scházet ráno, v poledne i večer. Přihlédnete-li ke všem důležitým parametrům, vyšší investice nebudete litovat. Navíc nadčasový design stolu vám umožní v budoucnu vyměnit pouze židle a rázem tak docílíte dramatické změny.

Kde raději nerozhazovat

Naopak drobnosti, jako jsou různé textilie, nevyžadují velké investice. Deky, polštáře, ubrusy a jiné dekorace nemusí být vůbec drahé, aby dokonale podtrhly interiér a v něm atmosféru, po které toužíte.

Vaše finance by se měly primárně soustředit na zařízení, které v domácnosti používáte denně. Mezi ně určitě nepatří například židle, které máte v záloze pro případ návštěvy. Celé dny beztak stojí někde v koutě a slouží k odkládání věcí. Takové kusy nábytku umí být sice dobrým pomocníkem, ale není potřeba je pořizovat ve výrazné kvalitě či zhotovení, a proto ani investice do nich by neměly být vysoké. 

Dokreslení interiéru pomocí fotografií či obrázků je určitě správná volba. Snadno si je můžete vytisknout a nechat zarámovat. Kromě toho, že výrazně ušetříte na dekoraci, vyhnete se také zjištění, že pokud hledáte barevně či stylově ideální obraz, není to vůbec jednoduché. Za pár drobných dnes již mnoho umělců nabízí svá díla i ve formátu PDF a vy je seženetee za pár drobných.

Klidně si tak můžete dopřát něco skutečně originálního a bez zbytečně vyhozených peněz. 

Veronika Koupalová - portál Podlahy.com

 

 

Napsat komentář