Novinka na českém trhu! Poznejte rigidní podlahy!

Novinka na českém trhu! Poznejte rigidní podlahy!

V současné době se stále většímu zájmu těší vinylové podlahy. Oblíbené jsou nejen díky svým moderním designům, ale především kvůli vysoké odolnosti vůči mechanickému poškození. Výrobci podlahových krytin nyní přichází s revoluční rigidní podlahou, která má oproti standardní vinylové podlaze jádro tvořené kamenivem a vápencem. Na trh přichází nová generace zámkových vinylových podlah tzv. rigidní vinyl, který se velmi rychle stane nezbytnou součástí domácností, kancelářských budov a díky své vysoké odolnosti také prostorných hal a skladů. Rigidní podlahové krytiny tak poskytují možnost okamžité pokládky, tvarovou stálost a bezkonkurenční kvalitu a odolnost. Poznejte nové rigidní podlahy!

Novinka na trhu

Tento druh podlahové krytiny tvoří unikátní jádro ze směsi kameniva a vápence a mimořádně robustní zámkové spoje. Technologie pokládky umožňuje rychlou a snadnou montáž, která ušetří čas a odpadne díky ní i finančně náročné stěrkování. Pod tyto podlahy není nutné pokládat speciální drahou podložku. Rigidní podlahy jsou mnohem pevnější ve srovnání s běžnými LVT dílci a jsou také odolné vůči vodě, právě díky výrobě z vysoce kvalitního materiálu. Rigidní podlaha nebude tzv. bobtnat a nepoškodí se v případě styku s vodou. Budoucí majitelé nové podlahy se nemusí bát ani zvednutých hran nebo předčasného opotřebení podlahové krytiny.

Světový výrobce rigidních podlah

Vysoce odolné rigidní podlahy s odolností vůči vlhkosti, vodě i mechanickému poškození vytváří například výrobce Gerflor, který nabízí kolekci vinylových rigidních podlah Gerflor Designart Home Rigid  pro domácí rekonstrukce a vlhké prostory s povrchovou úpravou PUR+MATT, v široké škále luxusních dekorů a pro komerční využití kolekci rigidních podlah Gerflor Designart Traffiic Rigid ve 12 nadčasových dřevěných dekorech.

Hlavní výhody

Mezi hlavní přednosti materiálu patří jeho extrémní odolnost díky technologii RCC jádra, které zajišťuje 100% voděodolnost a extrémní stálost bez stříškování, spárování i při teplotách od 10-60°C. Rigid je odolný proti teplu a není tedy problém ho pokládat i před francouzská okna či v zimních zahradách, kam během roku dopadají sluneční paprsky. Rigid nevykazuje žádné smršťování či roztahování a je možné ho okamžitě pokládat na rovnou podlahu. Pevnější nosné desky SPC odolávají vyšším roztažným silám a systém CLICK spojů se již v horizontálním směru nemůže rozdělit.

Stejně jako zmíněné vinylové, poskytují i rigidní podlahy dokonalou akustickou ochranu a trvanlivý bezvadný vzhled s vysokou odolností vůči mechanickému poškození.

Vhodné umístění podlahy

Jde o velmi kvalitní a odolné podlahové krytiny, které snesou opravdu velkou zátěž. Jsou proto vhodné i do komerčních prostor jako jsou restaurace, hotely, letiště nebo rezidence. Ideální umístění je také v zimních zahradách, na terasách a místnostech, kde jsou velká okna a hodně slunečního světla, které na podlahu působí. Jedná se o ideální podlahu pro náročný provoz.

Péče o podlahu

Prvním krokem v péči o rigidní podlahu je opatření proti poškození a poškrábání. Výrobci doporučují opatřit nohy židlí, stolů, pohovek i skříní filcovými podložkami, aby byla podlaha ochráněna od povrchových škrábanců, které běžnou údržbou nejdou opravit.

Krásu, kvalitu a odolnost podlahové krytiny lze zajistit pomocí pravidelné údržby. Podlahu je vhodné nejprve zamést nebo vyluxovat. Podle stupně znečištění pak vhodně naředit vhodný přípravek s vodou a vyčistit podlahu mopem nebo čistícím strojem.

Pravidelná údržba rigidních podlah zachová jejich kvalitu, odolnost a prodlouží se tím jejich životnost. Pro ochranu horního povrchu podlahy je vhodné použít doporučené přípravky pro hloubkové čištění a následně aplikovat na suchý a vyčištěný povrch tenkou vrstvu přípravku pro mat nebo lesk podlahy.

Více informací o rigidních podlahách najdete na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid

 

Napsat komentář