Nesmrtelné kouzlo kamene

Nesmrtelné kouzlo kamene

Oblázky, kamínky, kameny a dlažbu z nich si každý nejspíš spojí s venkovním posezením či zahrádkou.

Pravdou však je, že kámen různé velikosti se čím dál častěji stává dominantním prvkem i vnitřního interiéru.

 

Dokonale doplňuje i jiné přírodní materiály, jako je dřevo, hlína, bambus a další. Kameny nejenže disponují vysokou odolností, ale protože se jedná o produkt přírody – působí uklidňujícím a útulným dojmem. Mimo jiné dokáže udržet teplo či naopak chlad. Velmi často se kámen používá nejen jako podlahová krytina tam, kde je největší zatížení – což jsou haly a vstupní místnosti, ale také na obkládání stěn a krbů. 

Umělý nebo pravý kámen?

Avšak nutno poznamenat, že mít doma trochu té přírody není zrovna nejlevnější záležitost. Z tohoto důvodů vznikají i náhražky, které imitují kamenné povrchy. V tomto případě je nutné se zaměřit, o jaký materiál se jedná a zda se hodí na místo, kam bychom chtěli obložení umístit. Nyní mám na mysli žár od krbu, vlhkost v koupelně a další neméně důležité aspekty.

Možná, že spojení dvou slov: umělý kámen působí na milovníky přírodních materiálů, jako pěst na oko. Ale než ho odsoudíte nutno poznamenat, že akrylátový kámen se pozvolna dostává do domácností už pro jeho vynikající vlastnosti. 

Je libo kamenný koberec?

Pořád zůstaneme u kamene a podlahových krytin. Pokud bydlíte v panelovém domě, nejspíš se nebudete pouštět do podlahy, která bude tvořena z oblázků. Koberec, který je měkoučký a hřejivý zná nejspíš každý. Pokud si nemůžete z nějakého důvodu dovolit nákladné rekonstrukce a přesto milujete kámen, můžete si ozdobit váš byt alespoň prvky kamene v podobě koberce či běhounu, který položíte na dřevěnou nebo plovoucí podlahu.

Není to sice totéž, ale své kouzlo tím rozhodně neztratí. A propojení dřeva i kamene vykouzlí skvělou atmosféru. Pokud takový byteček obohatíte ještě o stolní krb nebo alespoň svícen, bude to pravé místo pro relaxaci a odpočinek. 

Gabriela Kortová - portál Podlahy.com

 1. Daniela

  Ja mam zaujem o koberac hnedobežova z kamenmi.kde by sa dal kupit poradite mi.Dakujem

 2. Daniela

  Ja mam zaujem o koberac hnedobežova z kamenmi.kde by sa dal kupit poradite mi.Dakujem

 3. Kordosova

  Dobrý deň tam koberec z jemným vzorom kde kupim

 4. Patrik Hyka - portál Podlahy.com

  Dobrý den, rádi bychom Vám pomohli, ale bohužel. S pozdravem, Patrik Hyka.

 5. Zuzana

  Prosim nemohli by ste cez tu vasu redaktorku zistit kde by sa ten koberec s kamennym vzorom dal zohnat? Velmi pekne dakujem

 6. Patrik Hyka - portál Podlahy.com

  Dobrý den, tento konkrétní koberec Vám bohužel neřeknu, fotografie je od naší redaktorky žijící v UK. S pozdravem, Patrik Hyka.

Napsat komentář