Mobilní podlahy jako dočasné řešení plochy

Mobilní podlahy jako dočasné řešení plochy

Mobilní podlahy představují sofistikované řešení pro dočasnou úpravu mnoha povrchů.

Možnost úpravy povrchu v exteriéru či interiéru dle vaší představy a potřeb, nebo podle situace.

Jedná se vlastně o různé typy podlahových řešení, která zajistí požadované vlastnosti povrchů na různých místech. Tyto podlahy jsou vyrobeny z různých materiálů, a jelikož se jedná o mobilní podlahy, tak je důležité, aby tyto podlahy byly snadno rozebíratelné.

Asi nejznámější typ takovýchto podlah můžete vidět při různých party akcích konaných v exteriéru, ve stanech i venkovních plochách pod širým nebem, kde chceme zajistit příjemný a bezpečný povrch pro hosty. Stejně tak se může jednat o mobilní taneční parkety, pódia, nebo hřiště a sportoviště. Tam všude se dají použít sofistikované mobilní podlahy.

Jako další využití je možné použít speciální mobilní příjezdové cesty a parkoviště. Pokud potřebujete vyřešit problém s terénem, přístupovou cestou včetně dočasného parkoviště i toto lze řešit pomocí mobilní podlahy. Tyto podlahy jsou na tento typ použití připraveny a to jak nosností, tak i odolností.

Výrobci dokáží připravit mobilní podlahy pro speciální příležitosti, například pro konání koncertu, svatby, zahradní oslavy, kdy se mobilní podlahy nainstalují na písek, trávu, nebo i ledovou plochu a další podobné, klidně i nerovné povrchy. Tyto modulární podlahy velmi zpříjemní pobyt návštěvníkům během kulturní akce.

Rychlá montáž a demontáž s možností si libovolně vybrat jak velká podlahová plocha bude a v jakém, geometrickém tvaru. Tato vlastnost je díky modulárnímu systému těchto dočasných podlah.

Mobilní podlahy přinášejí kvalitní povrch a estetický vzhled pro různé příležitosti s úsporou času při montáži a demontáži povrchu. Mobilní podlahy díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, nevyžadují žádnou speciální údržbu a zacházení.

Jak už bylo výše zmíněno, existují i mobilní taneční parkety a pódia, která jsou vyrobena na základě polypropylénového jádra a vinylu se vzhledem dřeva či parket. Těmto modulárním tanečním plochám nevadí ani voda, která může v případě deště protéci pod podlahou.

Jako další možnost je instalace dočasné modulární podlahy z pravého masivního dřeva. Tyto podlahy jsou vyrobeny pro speciální akce a musí splňovat požadavky profesionálních tanečníků. Tyto mobilní taneční parkety jsou vyrobeny na základě informací a zkušeností od profi tanečníků. Většinou se tyto podlahy instalují na akcích vyšší úrovně, kde se vyžaduje jak estetika a autentičnost vzhledu, tak i funkčnost povrchu.

Velmi zajímavé jsou i výše zmíněné mobilní přístupové, příjezdové cesty a parkoviště. Jedná se opět o modulární systém, který se dá poskládat do různých rozměrů a tvarů a vyznačuje se vysokou únosností a odolností plochy. Tyto mobilní podlahy snesou pojezd i těžkých nákladních vozidel či autobusů.

Systém je navržen tak, aby snesl vysoké zatížení a jednotlivé moduly byly pevně svázány. Výrobce této vlastnosti docílil tak, že vyvinul šestistranné části a tak pevnějšího spojení mezi každým kusem podlahy, oproti klasickým čtvercovým modulům. Tyto typy mobilních podlah jsou používány jak na pískové podklady, tak i travnaté louky a další nezpevněné povrchy, které potřebujeme upravit na úroveň bezpečných příjezdových cest a parkovišť.

Jen pro zajímavost, tyto typy mobilních podlah jsou využívány i armádami po celém světě. Snesou tedy i těžkou armádní techniku. Na těchto podlahách je pozitivní i to, že je dokáže realizovat i nevyškolený pracovník a jednotlivé šestihranné moduly do sebe jednoduše zapadají bez nutnosti použití dalších doplňků a spojovacího materiálu.

Jako další možnost použití mobilní podlahy bývá i situace, kdy je třeba ochránit stávající podlahu od poškození, poškrábání atd. Pokud se očekává takovéto zatížení či ohrožení stávající podlahy, je zde řešení. Prostě na stávající podlahu nainstalujte mobilní podlahu.

Tato mobilní, ochranná podlaha má na spodní straně ve styku s podkladní plochou ochrannou vrstvu, která zabrání poškození podkladní plochy, tedy stávající podlahy. Tato podlaha může mít mnoho vzhledů, může se klidně tvářit i jako koberec či dlažba, nebo jako prkenná podlaha.

Vše pro vašepodlahy najdete v akci zde

Mobilní podlahy jsou velmi zajímavým a efektivním řešením pro dočasné i dlouhotrvající akce.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

Napsat komentář