Luxus na druhou aneb: Mramorová podlaha

Luxus na druhou aneb: Mramorová podlaha

Mramorová podlaha představuje velmi luxusní a trvanlivé řešení pro všechny interiéry.

Jde o druh podlahy, který je pro svou odolnost a luxusní vzhled často využíván ve vstupních halách a chodbách.

Mramor se rozhodně neřadí mezi levný materiál, a proto je vhodné o něj správně pečovat. Je to i důvod, proč se mramorová podlaha řadí mezi luxusní podlahy. Sem tam bude nutné využít profesionály, kteří se zabývají jeho čištěním, leštěním a udržováním. Občas se může někde vyskytnout flek či vodní kámen a to zvláště v případě, že máte tento typ podlahy například v koupelně. Dobrou zprávou pro vás může být, že odolnost mramoru se dá zvýšit hned několika způsoby. Mramorová podlaha je pak chráněna proti vnějším vlivům, které by ji jinak poškodily.

Krystalizace mramorové podlahy

Jde o chemický proces, kdy vzroste tvrdost, ale zároveň i estetika mramoru a mramorová podlaha je tak odolnější. Mramor se skládá z vápencového základu, který je anorganickou látkou. Přirovnat by se dal například k zubu a jeho odolnost k odolnosti zubní skloviny. Při procesu krystalizace dojde ke změně jeho vrchní struktury ve velmi tenké vrstvě, kdy vápník chemicky zareaguje a promění se na křemičitan vápenatý. Tato vrstva je poté mnohem odolnější a pevnější. Navíc se zvýší i její lesk a nový estetický zážitek je na světě! Tímto procesem mramorová podlaha získá mechanickou odolnost přoti poškození a vlhkosti.

Krystalizace může samozřejmě proběhnout samovolně i v přírodě, ale jde o časově náročný proces – běžně i stovky let. Moderní technologie s pomocí chemických látek umožňují tento proces zkrátit na pouhých několik minut. Pouze mramorová podlaha se může takto upravovat, krystalizace se doporučuje provádět na mramoru pouze 1x ročně.

Přípravek na mramorové podlahy

Pokud se nechcete pouštět do krystalizace a dáte přednost konvenčním řešením, nabízí se ošetření polymerovým prostředkem. Je znám pro své vysoké schopnosti a mramorová podlaha lze tímto prostředkem chránit proti oděru. Lze jej použít jako základní nátěr, podobně jako prostředek konzervační nebo jako mycí a leštící. Tento prostředek zanechá na povrchu vrstvu, která je charakteristická vysokým leskem, tvrdostí a nechybí jí ani protiskluzové vlastnosti.

Gabriela Kortová - portál Podlahy.com

  1. Jana Vnučková

    Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o vypracovanie cenovej ponuky na mramorovu podlahu do domu s obytnou plochou 100m2. Ďakujem

Napsat komentář