Leštěný beton jako designová podlaha

Leštěný beton jako designová podlaha

Mezi moderními designovými podlahami si v dnešní době našla své pevné místo i leštěná betonová podlaha.

Beton je léty osvědčený, tradiční materiál a navíc se jedná o celkem úsporné řešení při realizaci podlahových ploch.

Betonová podlaha jako pochozí plocha je tradičním řešením spíše pro průmyslové objekty, komerční a další jim podobné interiéry. Nicméně lze po správné úpravě betonovou podlahu použít i jako designovou a to zcela doslova.

Pokud jste vyznavači industriálního stylu, který se vyznačuje průmyslovým vzhledem interiéru, kde úzce spolupracuje právě beton, společně s pohledovou stěrkou, kovovými a skleněnými doplňky interiéru, bude se vám podlaha z leštěného betonu líbit.

Leštěný beton je vlastně finálním řešením pochozí plochy podlahy, která je realizovaná z betonu a následně je broušena a leštěna speciálními stroji do naprosto hladkého, rovného a vysoce lesklého povrchu. Takto realizovaný leštěný beton na podlaze již nepotřebuje žádné další úpravy jako je voskování či používání polymerových a jiných nátěrů.

Nemusíte se obávat ani toho, že by se někdy něco slouplo z povrchu podlahy, jelikož leštěný beton nemá žádnou vrchní vrstvu, která by se mohla sloupávat. V případě, že jste se rozhodli takto řešit pochozí plochu své podlahy, tak si velmi usnadníte život z pohledu starostí s podlahou a její údržbou.

Stupeň lesku betonové, leštěné podlahy, je ovlivněn intenzitou broušení, leštění a také druhem brusiva.

Leštěná betonová podlaha nemusí být prováděna pouze jako nová, lze takto upravit i starou, betonovou podlahu. Zbroušená a vyleštěná betonová podlaha pak připomíná vzhledově přírodní kámen či mramor, nebo žulu. Beton je velmi odolný materiál a leštěný beton je vysoce odolný vůči mechanickému opotřebení.

Leštěný beton jako pochozí vrstva podlahy nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Jen běžný úklid, na který jste zvyklí. Podlaha z leštěného betonu má poměrně hodně uzavřené póry. Díky tomuto nedochází toliko ke špatně odstranitelným skvrnám od nečistot. Údržba probíhá klasickým vysáváním anebo zametáním suchým mopem, následně postačí podlahu z leštěného betonu vytřít bez nutnosti používat nějaké speciální chemické prostředky.

Podlaha z leštěného betonu nabízí uživatelům atraktivní, reprezentativní vzhled a dlouhou životnost.

Kromě realizace základních přírodních betonových leštěných podlah, lze tyto i odstínově ladit, nebo v případě, že se jedná o administrativní či průmyslový objekt použít různé nápisy, loga a obrazce. Podlaha z leštěného betonu nabízí bezprašný a antistatický povrch s vysokou odolností.

Samozřejmě je třeba uvést, že je tento typ podlahy oproti jiným luxusním podlahám například z žuly a mramorů cenově dostupný. Ceny jsou různé a vyšplhat se nad průměr mohou, pouze pokud byste požadovali tzv. ultra lesklý povrch, nebo pigmentaci betonu.

Jako každá podlaha a materiál, ze kterého se realizuje má i leštěný beton svá specifika a tak je dobré si uvědomit, že podlaha z leštěného betonu bude tvrdá a nepružná. Pokud se nebude jednat o podlahu se zabudovaným topením, tak bude poměrně chladná a toto je třeba brát v úvahu pak i pro letní měsíce, kdy se netopí.

Jako další nevýhodu uvedeme hlučnost, kdy je třeba s tímto počítat a řešit ve skladbě podlahové konstrukce betonové podlahy izolace pro kročejový útlum, které poníží šíření vzniklého strukturálního hluku, nesoucího se konstrukcemi.

Podlahové krytiny do komerčních prostor by měly být nejen funkční, ale také dosáhnout atraktivního vzhledu interiéru.

 

 1. Renáta polley

  Prosím,firma,co by udělala leštěný beton západní Čechy-v Aši?moc děkuji tel.00420 704099 693

 2. Dagmar

  Dobrý den,můžete mě doporučit nějakou firmu zlinsky kraj přímo Luhačovice?plocha domu 150m2.dekuji

 3. Jaroslava

  Mám zájem o podlahu z městského betonu do novostavby na Plzeňsku. Ozvala by se mi nějaká firma?
  Kernerovaj@yahoo.ie

 4. Petr

  Dobrý den, já jsem ze Žďáru nad Sázavou, a podlahu jsem si nechal udělat také od pana Toužína. Tu práci jim doopravdy nezávidím ale podlaha je perfektní. Prostě de vidět že pán už tuto práci dělá spoustu let. Jestli budu ještě dělat někdy nějakou podlahu tak jedině od něj. Kontakt +420 604 651 108.

 5. Soukup

  Dobry den muzete mi doporucit nejakou firmu na zapade cech jsem z Aše dekuji.

 6. Helena

  Dobrý den, tato podlaha mě zaujala, jaké kotouče byste doporučil na vybroušení a následné vyleštění stávající betonové podlahy bez aplikace dalšího povrchu? Děkuji.

Napsat komentář