Leštěný beton jako designová podlaha

Leštěný beton jako designová podlaha

Mezi moderními designovými podlahami si v dnešní době našla své pevné místo i leštěná betonová podlaha.

Beton je léty osvědčený, tradiční materiál a navíc se jedná o celkem úsporné řešení při realizaci podlahových ploch.

Betonová podlaha jako pochozí plocha je tradičním řešením spíše pro průmyslové objekty, komerční a další jim podobné interiéry. Nicméně lze po správné úpravě betonovou podlahu použít i jako designovou a to zcela doslova.

Pokud jste vyznavači industriálního stylu, který se vyznačuje průmyslovým vzhledem interiéru, kde úzce spolupracuje právě beton, společně s pohledovou stěrkou, kovovými a skleněnými doplňky interiéru, bude se vám podlaha z leštěného betonu líbit.

Leštěný beton je vlastně finálním řešením pochozí plochy podlahy, která je realizovaná z betonu a následně je broušena a leštěna speciálními stroji do naprosto hladkého, rovného a vysoce lesklého povrchu. Takto realizovaný leštěný beton na podlaze již nepotřebuje žádné další úpravy jako je voskování či používání polymerových a jiných nátěrů.

Nemusíte se obávat ani toho, že by se někdy něco slouplo z povrchu podlahy, jelikož leštěný beton nemá žádnou vrchní vrstvu, která by se mohla sloupávat. V případě, že jste se rozhodli takto řešit pochozí plochu své podlahy, tak si velmi usnadníte život z pohledu starostí s podlahou a její údržbou.

Stupeň lesku betonové, leštěné podlahy, je ovlivněn intenzitou broušení, leštění a také druhem brusiva.

Leštěná betonová podlaha nemusí být prováděna pouze jako nová, lze takto upravit i starou, betonovou podlahu. Zbroušená a vyleštěná betonová podlaha pak připomíná vzhledově přírodní kámen či mramor, nebo žulu. Beton je velmi odolný materiál a leštěný beton je vysoce odolný vůči mechanickému opotřebení.

Leštěný beton jako pochozí vrstva podlahy nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Jen běžný úklid, na který jste zvyklí. Podlaha z leštěného betonu má poměrně hodně uzavřené póry. Díky tomuto nedochází toliko ke špatně odstranitelným skvrnám od nečistot. Údržba probíhá klasickým vysáváním anebo zametáním suchým mopem, následně postačí podlahu z leštěného betonu vytřít bez nutnosti používat nějaké speciální chemické prostředky.

Podlaha z leštěného betonu nabízí uživatelům atraktivní, reprezentativní vzhled a dlouhou životnost.

Kromě realizace základních přírodních betonových leštěných podlah, lze tyto i odstínově ladit, nebo v případě, že se jedná o administrativní či průmyslový objekt použít různé nápisy, loga a obrazce. Podlaha z leštěného betonu nabízí bezprašný a antistatický povrch s vysokou odolností.

Samozřejmě je třeba uvést, že je tento typ podlahy oproti jiným luxusním podlahám například z žuly a mramorů cenově dostupný. Ceny jsou různé a vyšplhat se nad průměr mohou, pouze pokud byste požadovali tzv. ultra lesklý povrch, nebo pigmentaci betonu.

Jako každá podlaha a materiál, ze kterého se realizuje má i leštěný beton svá specifika a tak je dobré si uvědomit, že podlaha z leštěného betonu bude tvrdá a nepružná. Pokud se nebude jednat o podlahu se zabudovaným topením, tak bude poměrně chladná a toto je třeba brát v úvahu pak i pro letní měsíce, kdy se netopí.

Jako další nevýhodu uvedeme hlučnost, kdy je třeba s tímto počítat a řešit ve skladbě podlahové konstrukce betonové podlahy izolace pro kročejový útlum, které poníží šíření vzniklého strukturálního hluku, nesoucího se konstrukcemi.

Pokud chcete cenově dostupnou, odolnou a netradiční podlahu, zvolte podlahu z leštěného betonu. Tímto dosáhnete atraktivního vzhledu interiéru a funkčnosti zároveň.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

 1. Jks stavby

  Zdravím děláme tyto podlahy do garáží dilen apod. Www.jkspodlahy.cz

 2. Michal

  Dobrý den poptávám leštěné podlahy do garažě a sklepu u novostavby v obci Veselá psč. 756 51 - můžete mi někdo doporučit firmu či živnostníka. Děkuji za nabídky a informace 777602921

 3. Jiří

  Dobrý den,měl bych zájem o tuto podlahu.Prosím o kontakt na firmu.Jsem z Chomutova.

 4. Zdeněk

  Okolo jižní Moravy mohu doporučit Jaroslava Touzina dělal nám tuto podlahu před dvouma rokama a pořád vypadá krásně sme velice spokojeni i s cenou atd.. Zde je telefon: 604 651 108

 5. Silvie

  Dobrý den, prosím o doporučení na firmu z Jižní Moravy - spíše jih okolo Břeclavi. Mooc Děkuji Silvie

 6. Patrik Hyka - portál Podlahy.com

  Dobrý den, zkuste renomovanou pražskou firmu AB Parket: https://www.abparket.cz

Napsat komentář