Lepení vinylových dílů (LVT) s disperzními lepidly Ceresit

Lepení vinylových dílů (LVT) s disperzními lepidly Ceresit

Vinylové podlahy jsou v současné době jedním z nejoblíbenějších typů podlahových krytin.

Zákazníci oceňují jejich design, odolnost, snadnou údržbu, pohodlí při chůzi, skvělou tepelnou vodivost a ve srovnání s lamináty lepší akustické vlastnosti.

Podlaháři si cení u těchto krytin poměrně snadnou a bezproblémovou pokládku. A díky značce Ceresit dostávají navíc záruku kvality a systémového řešení - stavební chemie Ceresit má pro lepení těchto podlahových krytin připravenou promyšlenou a systémovou skladbu materiálů: od penetrací, přes samonivelační vyrovnávací hmoty až po řadu moderních disperzních lepidel.

Při přípravě podkladu je potřeba ještě před penetrací očistit či přebrousit cementový nebo anhydritový potěr a až poté nanášet vhodný základní nátěr.

Ze sortimentu Ceresit je to disperzní penetrace Ceresit R 777 nebo víceúčelový penetrační nátěr Ceresit R 766, který je vysoce koncentrovaný a zajišťuje vysokou výtěžnost. Jeho předností je i skutečnost, že je vhodný pro řadu aplikací, rychle schne a může se rovněž použít pod dřevěné podlahy.

Po základním nátěru použijte pro vytvoření rovné a hladké plochy univerzální vyrovnávací hmotu Ceresit DX nebo Ceresit AS1 RAPID.

Pro lepení vinylových podlah jsou zvlášť vhodná speciální pevná disperzní lepidla, jako jsou Ceresit K 188 E, Ceresit K188 S a Ceresit K 150, které je navíc vyztuženo vlákny.

Když potřebujete lepit širokou řadu různých elastických podlahových krytin za pomoci pouze jediného produktu, oceníte univerzální lepidlo se speciálním složením umožňujícím široký rozsah aplikací - obzvláště to platí při pokládání na nesavé podklady.

Pro tyto účely je ideální Ceresit K 188 E, který charakterizuje velmi vysoká lepivost a nízká spotřeba. Vynikající je i pro těžké a velmi zatěžované krytiny, vč. zatížení paletovými vozíky.

Pro lepení PVC/CV podlahových krytin na savých podkladech je předurčeno lepidlo Ceresit K 188 S, u něhož podlaháři oceňují rychlou počáteční lepivost a velmi dobrou roztíratelnost. Obzvláště vhodné je toto rychlé disperzní lepidlo pro vinylové dílce (LVT).

Vysokou konečnou pevnost díky vyztužení vlákny nabízí lepidlo Ceresit K 150, které je vhodné pro lepení kaučukových a PVC (vč. LVT) krytin na savé podklady. Lepidlo vyniká kromě vysoké konečné pevnosti velkou počáteční lepivostí, krátkou dobou odvětrání, výbornou zpracovatelností a nízkou spotřebou. I toto lepidlo lze využít pro lepení vinylových dílců.

Henkel ČR, spol. s r.o.

Napsat komentář