Kusové koberce zateplí a zútulní interiér

Kusové koberce zateplí a zútulní interiér

Kusové koberce jsou oblíbené z toho důvodu, že zakrývají jen část podlahy a nechají vyniknout krásy podlahové krytiny. Ať už máte na podlaze položenou plovoucí, vinylovou nebo dřevěnou podlahu, kusové koberce naleznou ve vaší domácnosti své uplatnění. Můžete je například dát pod konferenční stolek nebo jídelní stůl.

Tipy na čtvercové kusové koberce

Kusové koberce zútulní váš interiér. Na trhu s koberci seženete moderní, orientální i klasické koberce, běhouny a předložky. Některé se vyrábějí ručně, jiné strojově. Pokud chcete na podlahu položit moderní koberec se zátěžovými vlastnostmi, zvolte čtvercový koberec Calypso o rozměru 50 x 50 cm v pěti krásných dekorech nebo čtvercový koberec Solid Velours v sedmi nadčasových dekorech.

Výhody kusových koberců

Zmiňme se ale o dalších přínosných vlastnostech kusových koberců. Díky bohaté nabídce je snadno sladíte s vybavením v domácnosti a s doplňky. Dejte je na podlahu zejména tehdy, když nemáte nainstalované podlahové vytápění a chcete mít u televize nebo během oběda nohy na teplé podložce. Hodí se nejen do malého interiéru, ale také do velké místnosti, kterou můžete kusovým kobercem opticky rozčlenit.

Měkké kusové koberce

Ať už preferujete čistě přírodní materiály nebo vám nevadí syntetické, na trhu s koberci zakoupíte kusové koberce z obou druhů materiálů. Vybírat můžete z mnoha barev a motivů nebo můžete dát přednost jednoduchým a  jednobarevným variantám. Kusové koberce jsou při došlapu měkké, snadno se udržují, vlákna zůstávají ve stejné poloze a odolají i nadměrnému zatížení. Proteplí každou místnost a dodají jí potřebný styl.

Všímejte si nejen stupně zatížení, ale i hustoty vláken. Obecně platí, že čím vyšší je počet vláken na metr čtvereční, tím více odolá koberec oděru a zvyšuje se životnost koberce. Potřebujete více důvodů, proč si pořídit  kvalitní kusové koberce?

 

Napsat komentář