Kompozitní podlahy Merit vhodné do každého prostředí

Kompozitní podlahy Merit vhodné do každého prostředí

Česká společnost Supellex je uznávaným prodejcem s historií od roku 2004 a díky nabízenému sortimentu podlah vysoké kvality a firemní filozofii poskytuje také servis a podporu. Ve svém oboru je to sázka na jistotu.

Jedna z nejžádanějších kolekcí je Merit, nabízející podlahy s integrovanou korkovou podložkou, která zaručuje dobré tepelně izolační vlastnosti a snižuje kročejovou hlučnost.

Co nabízí podlahy Merit SPC

Podlahy Merit SPC se skládají z polymeru a vápence. Součástí je integrovaná korková podložka.

Kde najdou využití

Podlahy jsou vhodné do všech vnitřních prostor v domácnostech i v komerčních prostorách. Výhodou podlah je možnost umístění i v místnostech, kde je vlhko a kde mohou přijít do kontaktu s vodou (koupelna, kuchyň). Podlaha v takovém prostředí nenabobtná, pokud je položená správným způsobem, aby voda nevnikla pod podlahu, kde by mohla znehodnotit podlahu a zapříčinit vznik plísní. 

Merit SPC se hodí hlavně do novostaveb, protože mají delší životnost než klasické vinylové podlahy. Poslouží i tam, kde je podlahové topení, protože mají vysokou propustnost tepla.

 

 Podlaha ve vlhkém prostředí se může realizovat dvěma způsoby:

  • dilatační spáry se překryjí silikonem nebo polyuretanovým tmelem
  • podlaha se celoplošně nalepí

Možnosti pokládky

Podlahy lze instalovat i na stávající podlahovou krytinu. Lze je položit na dlažbu, PVC, linoleum i korek. Podmínkou je pevnost starého povrchu a přilepení nové podlahy po celé ploše.

Základní parametry podlahy

Podlaha má čtyři vrstvy: ochrannou a dekorativní vrstvu, SPC desku se zámkem Corkloc a korkovou podložku o tloušťce 1,2 mm.

  • Podlaha s úrovní zátěže 23 pro domácnost má záruku 15 let.
  • Podlaha s úrovní zátěže 33 pro komerční prostory má záruku 5 let

 

K dispozici je v 7 dekorech, a to Dark Oak, Future Oak DarkFuture Oak Light, Future Oak NatureFuture Oak White, Light Oak a Nature Oak.

Předností je odolnost vůči opotřebení, nárazu, skvrnám a nabobtnání. Splňuje normy na odolnost vůči požáru a má dostatečnou protiskluzovou úpravu. Podlaha dokonce odolává i kolečkovým židlím.

Využití podlah Merit HDF

Podlahy Merit HDF se skládají z masivní vinylové vrstvy na HDF nosné desce se zámkem Corkloc a z integrované korkové podložky. Jako Merit SPC obsahuje i HDF integrovanou korkovou podložku, která podlaze přináší pozitivní vlastnosti. Podlaha je vhodná do suchého prostředí v domácnosti i v komerčních budovách. Nehodí se však do vlhkého prostředí, jakým je např. sauna.

Má stejnou záruku jako předchozí podlaha a je nabízena v 5 dekorech, a to Brown Oak, Grey Oak, Grey Pine, Honea Oak a White Oak.

Možnost pokládky

Podlahy Merit HDF jsou robustnější a nabízí ideální řešení pro suché prostory, kde se dělá velká rekonstrukce. Lze je také pokládat na stávající podlahy, kde je pevná krytina, pokud se po celé ploše přilepí. Merit HDF je oproti Merit SPC odlišný v konstrukční výšce, tím pádem se jedná o robustní materiál s pevnými zámky. Ideální využití má v domech či bytech při rekonstrukci, kde je plánováno vyměnit podlahy.

SPC jsou tišší, neboť korková vložka, která je součástí snižuje kročejový hluk. Pod Merit HDF je možné instalovat podložku proti vlhkosti Platon Comfort. Merit HDF je možné i celoplošně lepit, čímž se ještě více snižuje celková hlučnost podlahového systému.

Při pokládce lze instalovat podložku proti vlhkosti. V případě, že je pokládka prováděná na minerální podlahu, je nutné použít PE fólii proti vlhkosti.

Základní parametry podlahy

Podlaha se skládá z pěti vrstev: ochranné, dekorativní a masivní vinylové vrstvy, z HDF desky se zámkem Corkloc a z integrované korkové podložky o síle 1,2 mm.

Speciální podlaha Merit Plus SPC

Řada Merit nabízí i dokonale voděodolnou podlahu, která vyniká dlouhými a širokými prkny a realistickým designem dřeva pro atraktivní a moderní vzhled interiéru. 

Kolekce vinylových podlah Merit Plus je optimálním řešením pro renovační projekty. protože má malou konstrukční výšku a to 8mm. Dále je vhodná pro komerční prostory s vysokou zátěží 33. Díky zámku 5Gi je systém pokládky velmi snadný a bezchybný. Merit Plus je dokonalým spojením výkonu a designu. Korek má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, jeho integrovaná vrstva tak zajistí nejen teplo, ale i výrazně sníží kročejový hluk. Podlahy jsou tak nejen odolné, ale i tiché a měkké.

Vysoká hustota SPC jádra a ochranná povrchová vrstva brání případnému poškrábání nebo promáčknutí od těžkých kusů nábytku. Dokonce ani není náchylná na rozpínání při velkých výkyvech teplot.

Je vhodná i pro instalaci podlahového topení.

Možnost pokládky

Podlahy jsou vhodné hlavně pro rekonstrukce, kde je třeba nižší podlahovou krytinu (8 mm). Je také ideální pro prostory s vysokou zátěží (33) a tam, kde je podlahové topení.

Základní parametry podlahy

Podlaha se skládá ze čtyř vrstev: ochranné a dekorativní, z desky SPC se zámkem Corkloc a integrované korkové podložky 1,5 mm.

V nabídce je 9 dekorů, a to Smooth Solid Oak, Light Majestic Oak, Natural Majestic Oak, Brown Majestic Oak, Grey Majestic Oak, Prodigy Bright OakProdigy Pearl Oak, Colossal Light Oak Colossal Shadow Oak.

Podlaha má zvýšenou odolnost proti poškrábání a vlhkosti. V komerčních budovách snese i větší zatížení a nepromačkává se. Není rozpínavá při extrémních teplotních změnách.

  • Podlaha s úrovní zátěže 23 pro domácnost má záruku 23 let.
  • Podlaha s úrovní zátěže 33 pro komerční prostory má záruku 10 let

 

Čištění a údržba podlahy

Údržba kompozitních podlah Merit je snadná a o běžnou údržbu se postará mop, vysavač nebo robotický vysavač. Pro mokré čištění se doporučují přípravky speciálně vyrobené pro tento druh podlah, které zvyšují životnost a snižují opotřebení povrchu. Doporučujeme čistící prostředek Dr. Schutz, který je vhodný pro údržbu a vyčištění hned po pokládce. Jde například o PU čistič, který výborně váže nečistoty i s obsahem mastnoty a nezanechává šmouhy. Poslouží i jemný neutrální čistící přípravek. Jedná se o čistící koncentrát používaný od výrobce Dr. Schutz. Jedná se o čistící koncentrát používaný k běžnému čištění všech elastických podlahovin s výrobní PU/PUR-k běžnému čištění všech elastických podlahovin s výrobní PU/PUR povrchovou úpravou nebo všech povrchů ošetřených Dr. Schutz povrchovou úpravou nebo všech povrchů ošetřených Dr. Schutz PU Systémem. Výhodou PU čističe je vynikající vázání nečistot i PU Systémem.

Další variantou je pak čistící prostředek Loba, který je neutrální jemný koncentrát šetrný k materiálu, navíc ještě se svěží vůní. Důsledně odstraňuje nečistoty a špínu, ale je nutné ho ředit vodou.

Pro vaší inspiraci se můžete podívat na katalog Merit a Merit Plus

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány