Keramická dlažba a její výhody a nevýhody

Keramická dlažba a její výhody a nevýhody

Uvažujete o nové podlaze v obýváku, kuchyni, koupelně nebo chodbě a zaujala vás keramická dlažba? Tento výběr vám schvalujeme. Keramická dlažba má mnoho pozitivních vlastností a patří mezi nejoblíbenější typ dlažby. Co byste měli o keramické dlažbě vědět a v čem spatřujeme její výhody a nevýhody?

 

Keramická dlařba Atlas Concorde

Jaké rozlišujeme druhy keramických dlažeb?

Ne každá keramická dlažba je vhodná do domácnosti s větším provozem. Na trhu seženete dlažbu s rozdílnými vlastnostmi a povrchovou úpravou. Rozdělit bychom ji mohli na dlažbu do interiéru a exteriéru. V komerčních prostorech nebo garážích se nejčastěji pokládá zátěžová keramická dlažba, která snese i větší zátěž, aniž by popraskala. Stejně tak je tomu i s dlažbou venkovní určenou na terasy nebo k bazénům. Se svou tloušťkou 20 mm vydrží i měnící se povětrnostní podmínky. Co se týče povrchové úpravy, převážně se můžete setkat s dlažbou glazurovanou a v menší míře s dlažbou slinutou, která je probarvená v celé tloušťce.

 

Poodhalme si výhody keramické dlažby!

Keramická dlažba patří bezesporu mezi nejuniverzálnější podlahové krytiny. Můžete ji položit do jakékoliv místnosti a výsledný efekt bude vždy dokonalý. Navíc pod ni můžete dát podlahové topení a užívat si jejího vyhřátého povrchu. Zákazníci si cení toho, že je tato dlažba odolná a trvanlivá. Bez přehánění vám kvalitní dlažba vydrží i několik desítek let a nepoškodí ji tekutiny či pády těžkých předmětů.

Každý z nás chce mít úklid rychle za sebou. Keramická dlažba se velmi snadno čistí a patří mezi lehce údržbový materiál. Každého šetřivého zákazníka potěší fakt, že se tato dlažba prodává za příznivou cenu. To však neznamená, že by k sehnání nebyla ani luxusní keramická dlažba se speciálními povrchovými úpravami.

 

Má keramická dlažba nějaké nevýhody?

Abychom keramickou dlažbu nepřechválili, i ta má pár nevýhod. Bez podlahového topení je tato dlažba velmi studená a rychle se při větrání nebo nedostatečném vytápění ochlazuje. Některá dlažba může nepříjemně klouzat a hrozí na ní riziko pádu. Proto je důležité sledovat hodnoty protiskluzovosti konkrétního typu dlažby. Při poškození jedné dlaždice se problematicky vyměňuje za novou a mnohdy již ani stejnou dlažbu v obchodech neseženete. Především kvůli tomu, že každá šarže, i když stejného výrobku, může mít díky přírodním sloučeninám rozdílný nádech odstínu. Je lepší si pořídit několik náhradních dlaždic pro případnou výměnu.

Keramická dlažba je nesmírně odolná

Opravdu kvalitní dlažbu s výbornou odolností nabízí německý výrobce tažené keramiky Ströher. Tento výrobce vám ručí za to, že dlažba nepopraská ani na mrazu, proto je vhodná nejen do obytných částí, ale i na terasu nebo balkón. Tedy do míst, kde panuje náročnější klima. Ze širokého designu si vyberou i náročnější zákazníci, kteří požadují skutečnou kvalitu a nadčasový vzhled dlažby.

 

Venkovní keramická dlažba Ströhner

Na výběr máte z mnoha dekorů keramické dlažby. Populární jsou dekory přírodního kamene, dřeva nebo betonu. Záleží na celkovém rázu místnosti, jakou dlažbu nakonec zvolíte. Keramická dlažba zůstává beze změny a bude vám dělat radost takřka celý život nebo do doby, dokud se nerozhodnete pro její výměnu!

 

Rádi vám s realizací vaší nové podlahy nebo koupelny odborně poradí a výrobky předvedou naši školení pracovníci, a proto vás zveme do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě. Více informací a inspiraci najdete také na: https://www.keraservis.cz/

  1. Šimis

    Venkovní keramickou dlažbu jsem ještě neviděl..., pro tyto účely se používá betonová.

  2. ales

    ahoj, pekny clanek

Napsat komentář