Kaučukové krytiny noraplan®

Kaučukové krytiny noraplan®

Dlouhá životnost a odolnost proti opotřebení, to jsou hlavní důležité vlastnosti, které nabízí kaučuk.

Tento moderní materiál si zachovává, na rozdíl od jiných podlahových krytin, velmi dlouhou životnost, stálou elasticitu a mimořádnou odolnost proti opotřebení. A to i při extrémním zatížení.

Kaučukové krytiny noraplan® jsou trvale elastické s vysokým pochozím komfortem, jsou přitom odolné proti cigaretovým nedopalkům, nesnadně vznětlivé, rezistentní proti působení chemikálií, antistatické a protiskluzné.

Rozměrová stálost
Kaučukové krytiny noraplan® jsou rozměrově stálé, neobsahují změkčovadla, proto se nesmršťují a v běžném prostředí se nemusí svařovat ani jinak napojovat s viditelným spárováním. Některé typy je dokonce možné volně pokládat bez nutnosti kontaktního lepení.

Oblasti použití
Kaučukové krytiny noraplan® odolají enormnímu zatížení a jsou vysoce odolné proti opotřebení, jejich extrémně dlouhá životnost je výrazně delší než je průměr u jiných elastických podlahových krytin. Tyto podlahy je možné je použít do vysoce frekventovaných oblastí jako jsou letiště, vzdělávací instituce, školy, administrativní budovy, dále ve veškerých zdravotnických zařízeních a také jiných specializovaných pracovištích s vysokými hygienickými požadavky. Kaučukové krytiny noraplan® jsou vhodné i pro průmyslové prostory, administrativní prostory, sklady, malovýrobny, dílny. Tyto speciální kaučukové krytiny jsou vhodné pro prostory s nejvyšším zatížením a pro zachycení smykových sil (vhodné pro vysokozdvižné vozíky). Dále jsou určené pro prostory se zvýšeným působením tuků a olejů, proto jsou vhodné zejména pro průmyslové, výrobní a skladové prostory. Krytiny z kaučuku o síle 9 mm, které jsou extrémně vrubově houževnaté (odolné proti vrypům např. od bruslí), jsou určené zejména pro zimní stadiony, golfové kluby a konírny).

Čištění
Na rozdíl od ostatních elastických podlahových krytin, extrémně hustý a uzavřený povrch kaučukové podlahové krytiny noraplan® umožňuje hospodárné nízkonákladové čištění. Veškeré čištění je bez nutnosti následné aplikace dodatečných povrchových konzervačních a ochranných prostředků, nátěrů jako tomu je u ostatních elastických podlahových krytin. Povrch většiny typů kaučukových podlahových krytin noraplan® lze i při extrémním znečištění vyčistit a zrenovovat do podoby nového produktu a dokonce i docílit vysokého lesku povrchu evokujícího povrch leštěné kamenné dlažby s použití samotné čisté vody.

Ekologie a nezávadnost
Ekologické nezávadnosti je při výrobě podlahových krytin noraplan® dosaženo použitím vstupních surovin. Podlahové krytiny noraplan® jsou vyráběny z velmi kvalitních druhů přírodního umělého a syntetického kaučuku, obsahují minerály z přírodních nalezišť a ekologicky nezávadné barevné pigmenty. Během svého životního cyklu krytiny noraplan ®nevylučují žádné emise substancí ve zdraví škodlivých koncentracích. Důležitou vlastností krytin noraplan® je, že jsou při případném požáru z toxikologického hlediska nezávadné – neobsahují PVC, změkčovadla (ftaláty) a halogeny, formaldehyd, azbest, kadmium, fluor, chlor a uhlovodíky. Díky dlouholeté orientaci na životní prostředí, od výběru surovin přes rozvoj, výrobu a využití až po recyklaci a likvidaci se mohou produkty noraplan® pochlubit ekologickou nezávadností splňující ta nejvyšší kritéria. Produkty noraplan® jsou certifikovány dle mnoha standardů ekologické a environmentální nezávadnosti, např. DGNB, Blue Angel, GreenGuard, EMAS, UK a U.S. Green Building a dalších.

nora_pokladka.pdf
nora_vlastnosti.pdf
prohlaseni_lena.pdf
prohlaseni_noraplan.pdf
techlist_nora.pdf
techlist_noraplan.pdf
techlist_noraplan_uni.pdf

www.kaucukovepodlahy.cz

 1. Patrik Hyka - portál Podlahy.com

  Dobrý den,

  nejsme dodavatel ani prováděcí firma, jsme informační portál. S poptávkou se prosím obraťte například na firmu Prointerier - http://www.pro-interier.cz/cs/nora, která je dovozcem noraplanu.

  S pozdravem, Patrik Hyka

 2. Neumann

  Dobry den,mužete mne kontaktovat ? Chci vaši podlahu do nové provozovny 600m/2
  Děkuji Neumann

 3. XY

  za komančů bylo něco podobnýho, říkalo se tomu gumolino!!:-))

Napsat komentář