Jakou podlahu do garáže?

Jakou podlahu do garáže?

Plánujete stavět garáž nebo jen ta vaše stávající potřebuje změnu?

Tak či onak zaměřte se zejména na podlahu v ní.

Ta musí být dostatečně pevná a zároveň nepropustná. V krátkosti si ukážeme několik možností, z jakých podlah můžete vybírat.

 

Gumová podlaha
Gumová podlahovina se jednoduše pokládá, má tlumící účinek a nezpůsobuje takovou bolest kloubů při dlouhodobé práci jako například betonová podlaha. Nevýhodou je častá výměna, která závisí na míře poškození jejího povrchu například olejem.

Keramické / modulárně plastové dlaždice
Jedná se o levnou záležitost. Jsou odolné vůči pohonným látkám a olejům. Lehce se pokládají a pohodlně se po nich chodí. Jednotlivé díly plastových dlaždic se dají hravě vyměnit. Umisťují se na beton i asfalt a jsou dostupné v různých barvách, které tak mohou oživit interiér garáže. Vkusné keramické dlaždice zajistí vaší garáží perfektní vzhled.

Betonová podlaha
Nejčastěji používaný materiál, který má však povrch upravený speciálním nátěrem. Například epoxidové nátěry jsou odolné vůči olejovým skvrnám, snadno se čistí a tím si udržují lesklý vzhled. Podlahu je také možné natřít barvou. Ta ovšem musí být odolná vůči trhlinám či olupování a měla by bez problémů vytvrdnout a přilnout k podlaze.

Lité podlahy
Můžeme vybírat z akrylátových nebo polyuretanových litých podlah. Mají skvělé chemické i mechanické vlastnosti, jednoduchou údržbu, ale i rozsáhlé možnosti barevných odstínů. Jsou odolné proti trhlinám a olupování.

Jakoukoliv hotovou podlahu můžete samozřejmě pokrýt například kobercem či gumovou rohoží, které jsou protismykové a hygienické.

Až budete mít hotovou podlahu ve vaší garáži, nezapomeňte použít kvalitní terasova prkna kolem vaši terasy nebo bazénu. Dřevoplastové terasové desky od výrobce WoodPlastic jsou velmi snadné na montáž i údržbu. Tyto protiskluzové podlahové krytiny, které jsou odolné vůči mrazu a hnilobě se skvěle hodí u bazénu. Jedná se o vysoce kvalitní kompozitní dřevo, kde je poměr dřeva a plastu 70:30.

Jan Horák - portál Podlahy.com

  1. Pavel kula

    Dobry den chtel jsem zeptat kolik cena 3,5x8,2 podlaha vrtva cena?dekuji jsem neslysici na muj email nokia.123@seznam.cz

  2. Pavel kula

    Dobry den chtel jsem zeptat kolik cena 3,5x8,2 podlaha vrtva cena?dekuji jsem neslysici na muj email nokia.123@seznam.cz

Napsat komentář