Jak vybrat vinylovou podlahu?

Jak vybrat vinylovou podlahu?

Když se řekne vinylová podlaha, ne každý ví, co si pod tím slovem představit. Vinylovou podlahu od plovoucí podlahy či laminátu
čistý laik téměř nepozná, avšak rozdíl je zde rapidní. Povíme si tedy základní informace o vinylových podlahách

Vinylové podlahy dokáží nahradit dřevo, kámen či beton.
Vinylové podlahy se dodávají v různých provedeních, co se týče skladby a pokládky. Rozlišujeme vinyl lepený, CLIC, s HDF deskou a PVC v roli.
Vinyl chrání ochranná nášlapná vrstva, která chrání dekor a vinylovou podlahu proti mechanickému poškození, poškrábání a vůči zátěži obecně.
Péče o podlahu je důležitou součástí toho, aby Vám dlouho vydržela, je tedy potřeba udržovat ji speciálními přípravky určenými na vinylové podlahy. Některé PVC podlahy mohou mít ze spodní části filc či mohou být bez filcu. Výhoda filcu je pohodlnější a měkčí došlap nežli na PVC podlaze bez filcu, kterou můžete také znát jako zátěžovou podlahu. Dělí se na několik typů provedení. Jedním typem je celistvá podlaha v roli, nazývaná PVC v roli.
U tohoto typu podlahové krytiny se doporučuje, aby byla podlaha 100% vyrovnaná. Tento typ vinylu je teplý, příjemný na došlap, snadný na poklad a lehký na údržbu – každopádně jako všechny vinylové podlahy. U tohoto typu podlah se nemusíte bát vody. Vyleje-li se Vám na zem voda, podlaha vám nenabobtná a nezdeformuje se. Podlaha se pokládá jako jeden kus, uřízne se přesně ten rozměr, který požadujete, a poté se položí. Máme jak zátěžové do komerčních prostor, tak pro domácí použití, které je s filcem.

Další variantou je lepená podlaha. Celoplošné lepené podlahy jsou vhodné pro domácí i komerční prostory. Je zapotřebí mít bezchybný podklad, který zaručí vysokou odolnost a dlouhou životnost podlahy. Jejich smyslem je starat se o komfort, pohodlí a maximální spokojenost uživatelů.

Posledním typem je zámková podlaha neboli CLIC. Zámky se dělí podle zátěže, podlaha může být do domácích nebo do komerčních prostor. Firma Gerflor vyrábí podlahy jak do domácích tak do komerčních prostor. Dalším typem jsou podlah od výrobce WineoAmorimWicandersParador, Fatra. Pod vinylovou podlahu se doporučují speciální podložky, které absorbují hluk a zapříčiňují vodivost tepla při podlahovém topení.

Nabízíme také vinylové schodiště na zakázku. Ze stejného dekoru Vám vyrobíme i lištu. Přijďte se podívat na vinylové podlahy do našich showroomů, kde na Vás čekají zkušení odborní pracovníci, kteří Vám rádi poradí.

NOVĚ nás naleznete v Praze – Letňany, kde máme nový řezný program, dále nás naleznete v Praze – Karlín
|Brno |Zlín |Velká Bíteš|Plzeň

Napsat komentář