Jak správně vybrat venkovní dlažbu?

Jak správně vybrat venkovní dlažbu?

Většina lidí, která si postaví vysněný rodinný domek, je zvyklá vybírat venkovní dlažbu až jako jednu z posledních věcí.

Má to své logické opodstatnění. Nejprve je potřeba bydlet a teprve později přichází na řadu úpravy okolí.

Ať už plánujte venkovní dlažbu pořídit kolem bazénu, na terasu nebo jí využít pro zahradní chodník, nezapomínejte na její správný výběr.

U venkovní dlažby nezáleží pouze na tom, aby dlouho vydržela, aby přinášela co nejméně starostí a péče o ni a aby nebyla kluzká. Nepodceňujte její výběr, protože pěkně upravené plochy kolem domu dotváří celkový vzhled vašeho bydlení. Venkovní dlažba je dokonce jedním z nejdůležitějších prvků, který ovlivňuje celkový ráz domu a jeho okolí vůbec.

Při výběru venkovní dlažby je dobré mít na paměti, jakému účelu bude sloužit. Do prostoru před garáž bude vhodné zvolit dlažbu vyšší tloušťky tak, aby unesla váhu vašeho auta. Naopak zase pro zahradní chodníček postačí dlažba s nižší tloušťkou.

Na vydláždění okolí bazénu či terasy můžete použít jeden z nejuniverzálnějších materiálů, kterým je bezpochyby betonová dlažba. A na tu se dnes zaměříme. Nabízíme vám tři dobré důvody, proč zpevnit okolí vašeho domu právě tímto zajímavým materiálem.

Bezpečná a trvanlivá

Pokud má dlažba v okolí vašeho domu dlouhodobě sloužit, dbejte na její základní vlastnosti. Měla by být mrazuvzdorná, odolná proti oděru, protiskluzná, nenasákavá a odolná vůči UV záření. Betonové dlažby jsou známé svou pevností, trvanlivostí, odolávají povětrnostním vlivům a posypovým solím. Kromě své dlouhé životnosti nabízí také vynikající protismykové vlastností. S betonovou dlažbou se navíc poměrně jednoduše a rychle pracuje.

Pestré barvy

Dnes už prakticky vše podléhá módním trendům a venkovní dlažba není žádnou výjimkou. Vybírat můžete z pestré škály barev a odstínů a docílit tak příjemného a harmonického prostředí, ve kterém se budete cítit dobře. Vysoká variabilita barev vám umožní venkovní dlažbu sladit s fasádou domu či plotu.

Jedinečná

Unylost stranou, vyhněte se fádním a nudným odstínům šedé barvy, které byly v minulosti k vidění snad u každého domu.

Odlište se, zahoďte skromnost a nechte si betonovou dlažbu vyrobit na míru podle vašeho přání

Například přírodní, která díky ušlechtilému kameni působí velmi esteticky nebo takovou, která navodí historický dojem.

Klára Částová - portál Podlahy.com

Fotografie: BEST, a.s.

 

  1. Petr

    My jsme vybrali pěknou dlažbu, líbila se nám, ale chci tady uvést svou zkušenost. Bydlíme v místě, kde je špatná příjezdová cesta a dlažba, kterou jsme vybrali měla celkem hrubý povrch, nám se to líbilo na pohled. V místě, kde je vjezd na pozemek a cesta do garáže je dlažba v hrozném stavu. Strašně se zanáší nečistotou, co přivezu autem na kolech. Normální déšť to nespláchne, v té hrubosti se to poměrně drží a ani to neodfoukne vítr, když je to suché. Prostě to tam drží. Musím to neustále brát tlakovkou. Dávejte pozor při výběru dlažby i na vlivy okolí. Můžete špatným rozhodnutím koupit hezkou dlažbu, která je pak záhy hnusná díky používání. Petr

  2. Lucie D.

    To nás čeká letos na jaře, zatím hledám inspiraci.

Napsat komentář