Jak si správně vybrat dodavatele dveří či podlah?

Jak si správně vybrat dodavatele dveří či podlah?

Nedá mi to a na toto téma musím napsat pár slov.

Od některých svých zákazníků dostávám celkem zajímavé informace, které by vám mohly pomoci a díky nim se tak můžete vyhnout případným problémům spojených s objednáním a dodáním podlah či interiérových dveří.

Je mi jasné, že vy jako zákazníci na spoustu věcí nekladete správný důraz, poněvadž dveře či podlahy neobjednáváte každý den. Mnohé z vás vůbec nenapadne, co všechno se může stát při dodávce objednaného zboží. A já to plně chápu, protože na vašem místě bych možná postupoval úplně stejně. Jednoduše některé věci nemůžete vědět, dveře a podlahy nekupujte tak často jako pečivo.

Jakých nejčastějších chyb byste se jako zákazníci měli vyvarovat? 

Neřešit pouze cenu!
„Sleva, sleva a zase sleva“ tímto způsobem obíháte jednu prodejnu za druhou a ptáte se na cenu vámi vybraného produktu, abyste zjistili, který prodejce vám dá nejvyšší slevu. Neptáte se na nic jiného, jen loudíte co nejlepší cenu. Je to tak? Samozřejmě, že to tak je, já to na prodejně zažívám dnes a denně. Narovinu vám povím, celé je to špatně. Chápu, že je pro vás cena velmi důležitá, ale nechtějte stlačit cenu za každých okolností, může se vám to lehc e vymstít.

Například toto mi před časem řekl jeden zákazník na prodejně: „Přišel jsem si dveře SAPELI objednat k vám, protože můj bratr si dveře a zárubně objednával u jiné nejmenované firmy už v půli září loňského roku. Je polovina ledna a doteď mu je nebyli schopní dodat! Vím, že mi nedáte takovou slevu, jako bratrovi dali tam, ale já chci své dveře včas.“ A zde jsme u jádra celého problému. Bratr onoho pána sice dostal super cenu, ale do dnešního dne dveře nemá. Dostal se do fáze, kdy nemůže v podstatě dělat nic jiného než jen čekat a doufat, až jeho objednané dveře dorazí.

A já se ptám: „Objednali byste si u takovéto firmy dveře nebo podlahy? Je to minimálně k zamyšlení, že?“

Co všechno byste si měli zjistit o svém potencionálním dodavateli

Nabízený servis a odbornost
Je třeba zmínit i to, že byste se měli informovat o tom, jak rychle společnost řeší své případné reklamace, zda umí poskytnout adekvátní poradenství, je-li personál na prodejně odborně zdatný a vyškolený a zda vám dokáží poskytnout pozáruční servis v případě různých nehod jako je vytopení podlahy, lokální poškození podlah či dveří a podobně.

Jak dlouho je daná společnost na trhu
To, jak dlouho je společnost na trhu, je kladným znakem jejího působení. To vás může ujistit, že jste se rozhodli správně. O tento údaj se asi opírat dost dobře nedá, protože i nově založená firma může být spolehlivá. Tady bych spíše vypíchl to, jaký pocit jste z dané společnosti měli po dobu vaší návštěvy v show-roomu, jak k vám přistupoval personál při jednání a v neposlední řadě jakými realizacemi svých zakázek se firma může pochlubit.

Spokojenost zákazníků
Pokuste se přes nějaké internetové fórum s ohledem na tématiku na podlahy a dveří zeptat na danou společnost, kdo s ní má jakou zkušenost, respektive zda nebyl jejich zákazníkem a pokud ano, jak byl spokojený. Případně se můžete pozeptat u svých přátel a známých, u jakého dodavatele zadávali objednávku dveří či podlah.

Na závěr ještě zmíním, že pokud vám nějaký prodejce dává nepřiměřenou slevu, tedy že vám poskytne podezřele výraznou část svého rabatu, může se lehce stát, že na své objednané zboží budete čekat velmi dlouho, pokud se vůbec dočkáte. Dále se možná nevyhnete tomu, kdy následný servis a ochota vám v budoucnu pomoci s případným problémem skončí na bodu mrazu.

Pro takového prodejce jste jako zákazník skončili momentem zaplacení celé sumy. Obrazně řečeno, takový prodejce už nebude mít ani na naftu, aby se k vám dopravil, jelikož mu z vaší zakázky zůstalo jen na úhradu provozních nákladů prodeje.

Milan Šoška - opodlahach.sk

 

  1. Richard S.

    Mám zkušenost s objednáním dveří včetně montáže, kdy jsem díky většímu množství celkem drahých dveří a zárubní požadoval slevičku a vyplatilo se. Na firmu jsem hledal reference u známých.

Napsat komentář