Jak probíhá realizace strojově hlazené betonové podlahy

Jak probíhá realizace strojově hlazené betonové podlahy

V naprosté většině případů je betonová směs vyráběná na stavbě a na místo samotné realizace podlahy, do vašeho domu nebo bytu je betonová směs dopravena pomocí čerpadla a hadic.

Možnosti dopravy betonové směsi jsou velmi široké, protože betonovou směs lze dopravit jak do velké vzdálenosti od samotné stavby, například 100-120 m, ale i do velké výšky např. až do 10 patra většího bytového domu. Strojově hlazená betonová podlaha, může být na základě přání zákazníka upravena do přesné roviny, ale v případě požadavku může být tato betonová podlaha upravena i do spádu, což se může hodit. Do betonové směsi je také přidávána vlákna polymeru, která zlepšují vlastnosti betonové podlahy co do pevnosti v tahu a také ohybu. Houževnatost betonu je tak lepší a beton se stává odolnější. Tato vlákna však nenahrazují klasickou, ocelovou armaturu do betonové podlahy. Také se do betonu přidávají ocelová vlákna, která se používají pro průmyslové podlahy. 

Kvalitní strojově hlazené betonové podlahy provedené z cementového potěru.

Pro kvalitní betonové, strojově hlazené podlahy provedené z cementového potěru je důležité použít písek a cement, který je vhodný pro tyto účely. Pokud si budete materiál nechávat dovážet nebo objednávat sami, rádi Vám poradíme s tím jaký má tento materiál mít vlastnosti. Strojově hlazené betonové podlahy jsou vhodné jak pro běžné podlahy v bytových domech a bytech, tak i pro průmyslové potřeby a také teplovodní podlahové vytápění.

Strojně hlazený beton - výhody:

 • Strojově hlazené betony jsou jednoduchým a kvalitním řešením podlahy ve vašem domě, navíc za výhodnou cenu. K přípravě betonové směsi není třeba velké množství vody. Náklady na strojně hlazené betonové podlahy jsou tedy až o 30-40% nižší než u anhydritových podlah, ale při kvalitním provedení betonové podlahy se jedná o srovnatelnou rovinatost a kvalitu.
 • Urychlení výstavby a rychlost realizace, je možné provést až 150m čtverečních za jeden den, dle kapacity stroje a počtu pracovníků.
 • Betonové podlahy jsou vhodné pro novostavby, ale i pro rekonstrukce domů.
 • Betonové podlahy lze použít i pro dílny a garáže (na rozdíl od anhydritových podlah).
 • Výsledný efekt je hladká a pohledná podlaha.
 • Možnost dopravit cementový potěr i do výšky, např. 30m.
 • Vhodné i pro podlahové topení.

 

U strojově hlazeného betonu musí být výsledkem hladká, rovná a velmi pohledná betonová podlaha.

 1. Patrik Hyka - portál Podlahy.com

  Dobrý den, můžete, jedná se o klasický betonový potěr, který ale není zcela hladký...

 2. Tomáš

  Dobry den.Lze tento beton puzit kolem venkovniho bazénu?

 3. Patrik Hyka - portál Podlahy.com

  Dobrý den, bohužel nelze. Tento beton, i když je strojově hlazený, není dostatečně hladký na to, aby se na něj dal bez úpravy nalepit vinyl. Je na něj tedy ještě potřeba aplikovat penetraci a následně nivelační stěrku. Pokud je beton provedený dle norem, této nivelační stěrky ale již stačí síla cca 2-3mm. Pokud byste nechtěl stěrkovat, můžete použít plovoucí vinylovou podlahu se zámkovým systémem a odpovídající podložkou. S pozdravem, Patrik Hyka

 4. Mira

  Lze na strojově hlazený beton rovnou lepit vinyl?

 5. Pancho

  Největší profíci, jaké jsem potkal. Skvělá práce, rychlost a rozumná cena. Byl jsem naprosto spokojen a tuto firmu mužů jen doporučit. Další výhoda byla ta, že jezdí celou republiku a dojeli za mnou v pohodě až do Pardubic.

 6. Zmijec

  Paní si to plete se seznamkou...panebože

Napsat komentář