Hydro cork - podlaha odolná vůči vodě

Hydro cork - podlaha odolná vůči vodě

Podlahová krytina vhodná do vlhkého až mokrého prostředí, to je Hydro cork.

Spojení vinylu a korku je výsledkem speciální výrobní technologie představující vodě odolnou desku, vhodnou i do koupelen a podobných mokrých prostor.

Pokud jste příznivci plovoucí podlahy s přírodním vhledem dřeva, můžete si v klidu takovou podlahu dopřát i v koupelně a ostatních prostorech, které jsou vlhké, a na podlaze se běžně vyskytuje voda. Teď asi někteří z vás kroutí hlavou se slovy, že těmto podlahám bude vlhko vadit vždy.

A my k tomu dodáváme, není to tak, deska vytvořená technologií Corktech nabízí opravdu vodě odolnou desku vyrobenou touto speciální technologií na základě korkového kompozitu. Deska je velmi stabilní a naprosto odolává vodě, přitom je dostatečně pevná, ohebná a pružná.

Hydro corkové podlahy nabízejí velmi reálný vzhled a jsou rozměrově stabilní. Tato vodě odolná podlahovina je navíc vhodná i pro podlahové vytápění.

Kdo nevěří ve vlastnosti korku, tak si může snadno vyzkoušet výše popsané vlastnosti na běžném korkovém špuntu. Korek je velmi kvalitní materiál, který přináší do interiéru teplo a měkkost podlahové plochy. Jeho akustické vlastnosti jsou velkým přínosem a to jak z hlediska zvukové pohltivosti, tak i z pohledu kročejového útlumu.

Hydro corková deska je maximálně 6 mm silná a dá se pokládat na všechny možné povrchy, je vhodná i pro rekonstrukce objektů. Hydrocorkové podlahy jsou otěruvzdorné a nenáročné na údržbu, postačí běžně vysát vysavačem či zamést a vytřít mopem s použitím běžných čisticích prostředků.

Hydro corková podlaha je složená z 0,55 mm silné vrchní ochranné, nášlapné vrstvy obsahující reliéf. Následuje vrstva s potiskem, která je tvořená potištěnou fólií dle nabídky výrobce. Tato vrstva je pohledová, záleží tedy na nabídce prodejce a vašem výběru.

Další vrstvou je vysoce pevná 1,2 mm silná, vinylová základní vrstva. A teď to nejdůležitější o čem je tady řeč, tedy kompozitové jádro z korku, vyrobené technologií Corktech, které je 3 mm silné a má za úkol vyřešit akustiku, tepelnou pohodu a pohodlnou chůzi po podlaze.

Samozřejmě ještě k tomu všemu nabízí kompozitové jádro tu maličkost, naprostou vodě odolnost. Jako poslední vrstvu výrobce vkládá do celkového souvrství Hydro corkové podlahy vrstvu podkladní, vyrovnávací a ta je tvořena 1,2 mm silnou vinylu.

Kdo i po těchto informacích stále kroutí nevěřícně hlavou a nevěří, že Hydro corkové podlahy jsou vodě odolné, tak si může prohlédnout video, na kterém pan Voborník, tvůrce webu Videopodlahy.cz svérázně otestoval vlastnosti této podlahoviny a tím dokázal, že se jedná opravdu o vodě odolnou podlahovou krytinu.

Zdroj Youtube.com - Videopodlahy CZ

Hydro corková podlaha byla otestována tak, že byla ponořená ve venkovním bazénu 14 dní a působila na ni nejenže voda, ale také mráz a i po tomto testu neztratila deska na své kvalitě, nenabobtnala a zámky nebyly poškozeny, neztratily své vlastnosti. Deska Hydrocork se dala normálně dále používat.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

Napsat komentář