Dřevěné mozaiky vnesou do interiéru vůni dálek

Dřevěné mozaiky vnesou do interiéru vůni dálek

 

Již dávno odzvonilo umakartovým jádrům a nevlídné studené dlažbě, nebo obkladům. Každý z nás touží odlišit svůj interiér od těch obyčejných a všedních tónů šedi. I vy jste se rozhodli oživit váš domov neotřelou a nadčasovou dekorativní novinkou? Dejte šanci dřevěným mozaikám, které mají svůj příběh i duši. 

Luxus s nádechem dobrodružství 

Toužíte dopřát domovu punc dokonalosti prostřednictvím netradičních obkladů? V současné době jsou dokonalou volbou dřevěné mozaiky  ze starých lodí. Jestliže jste se právě lekli, jestli nejde o nějaký blud či překlep, vězte, že dřevo z nepoužitelných lodí je to pravé pro netradiční styl. 

Recyklace hraje prim 

Pokud patříte mezi ekologické nadšence, pečlivě třídíte odpad na plasty, papír a další produkty z vaší domácnosti, jistě oceníte skvělý nápad pro recyklaci dřevěných lodí.  Vraky těchto mnohdy obchodních lodí, které již dávno neplní svou funkci, jsou vykupovány a pečlivě vybírány nadšenými truhláři. Lodě, které brázdily moře a oceány po desítky let jsou vysoce odolné proti škůdcům a vlhkosti. Těchto vlastností si tvůrci velice cení a za pomocí designérů zpracovávají dřevo na moderní i atypické dekorační kousky. Není divu, že tomuto trendu propadlo tisíce nadšenců. Ať už loď nahlodal zub času, nebo byla z mořské hladiny  smetena tajfunem, stále k nám může promlouvat dávnými příběhy a dát “lesk” našim domovům. Jedná se o vysoce originální a jedinečný materiál, který se těší své oblibě a lidé si rádi vyposlechnou stovky let staré báje z mořských vln. Druhotně opracované dřevěné části starých lodí rozhodně neztrácí svou kvalitu, ale jsou plně autentické a v souladu s přírodou. Chraňte tedy naše životní prostředí i správnou volbou materiálů. Tímto krokem jistě potěšíte sami sebe i své svědomí. 

Zpracování materiálu pro finální produkt 

V první fázi nevypadá materiál příliš vábně, do designového prvku má velice daleko a čeká ho dlouhá cesta, dokud se nepromění v luxusní produkt. Mořská voda a řasy dokonaly své a nyní se musí dřevo primárně očistit. Následuje dokonalé vysušení a takzvané odsolení. Takto připravený materiál je již na pomyslném startu svého nového života. 

Autentická patina 

Použitím různých druhů dřeva z lodí exotických destinací propůjčuje výrobku vzhled ojedinělé patiny. Dálný východ je sám o sobě tajemný, originální a dýchá na nás špetkou orientu. To vše se snoubí v jeden autentický prvek.  

Dřevěná mozaika, jedinečná krása 

Můžete si být jisti, že pokud si budete vybírat mozaiku z recyklovaného dřeva, každá se pyšní svou originalitou a jedinečností. Použité dřevo z dálných zemí, jako je Thajsko, Vietnam, Čína, nebo Filipíny působí exoticky a dominantně. Dřevěné obklady mají specifický a nesrovnatelný vzhled oproti jiným materiálům. Mozaiky jsou ošetřeny lakem, které chrání jemnou krásu. Jak už bylo řečeno, co kus, to originál. Na nejedné mozaice lze nalézt stopy po původním umístění šroubů, které podtrhují nefalšovanou krásu těchto obkladů. Punc “osobitosti” a zvláštnosti je zaručen. Z široké nabídky si jistě vyberete širokou škálu odstínů, barev i velikosti mnoha obkladů. Dejte průchod emocím a fantazii, jistě doplníte váš domov o originální prvek, který vám bude nejeden návštěvník závidět. Podpořte tento projekt a zároveň si splňte svůj sen o exotickém bydlení. Nechte si vyprávět dávné příběhy mořeplavců prostřednictvím nádherných obkladů. 

Použití a údržba 

Obkladové mozaiky lze směle použít téměř do každého interiéru. Jsou vhodné pro obklad stěn i stropu. Použití do koupelny? Žádný problém, vždyť lodě brázdily mořem celá desetiletí. Pár kapek vody je nerozhodí. Jednotlivé dlaždice můžete kreativně poskládat do originálních obrazů na stěnu vašeho obývacího pokoje. Fantazii se meze nekladou. Údržba je tak snadná, že vás nebude omezovat ve vašem volném čase. Dřevo je ošetřeno závěrečným lakem, stačí tedy “oprášit”. 

Chcete vědět více informací? Hledáte inspiraci? Potom doporučujeme navštívit stránky https://obklady-mozaiky.cz/ kde si určitě vyberete :-)

Napsat komentář