Dlažba vynikne v interiéru i exteriéru

Dlažba vynikne v interiéru i exteriéru

Dlažba má široké využít nejen v našich domácnostech, ale i ve venkovních prostorách a v komerčních objektech. Ozdobí a zmodernizuje každý interiér a již dávno neplatí, že se hodí jen do koupelen. Dnes bychom mohli narazit na dlažbu i v dalších místnostech, například v obývacím pokoji nebo dokonce ložnici. Pokud zvažujete nákup dlažby, přečtěte si o ní přínosné informace!

Dlažba od tradičních výrobců

Vyberte si designovou dlažbu vyrobenou tradičními zahraničními výrobci. Mezi přední výrobce patří italská značka Atlas Concorde, která respektuje požadavky dnešní architektury. Se svou produktovou řadou dlažeb přichází také Keraservis. Dlažba této značky imituje kámen nebo dřevo a snoubí kvalitu s posledními designovými trendy. Bohatou nabídku dlažby vám také přináší společnost Saime, která se specializuje na velké formáty.

Pokud si chcete prohlédnout různé série a formáty dlažeb, doporučujeme vám podívat se na dlažbu od výrobce Armonie. Hledáte dlažbu v tradičním či moderním provedení, která je inspirována přírodními materiály? Svěřte se do rukou italského výrobce Marazzi Group. V neposlední řadě stojí za vaši pozornost portugalský výrobce Margres, jehož dlažba věrohodně imituje přírodní materiály.

 

Dlažba v interiéru napodobuje přírodní materiály

Dlažba se stává nedílnou součástí našich interiérů. V posledních letech je nesmírně moderní velkoformátová dlažba s minimem spár. Dokáže jednu úžasnou věc: opticky zvětšit prostor a dodat mu na vzdušnosti. Do své domácnosti můžete vnést i dotek přírody a zvolit dlažbu v imitaci dřeva, kamene a mramoru. Nezapomeňte na to, že dlažba by měla ladit s interiérem. Dlažba je v každé místnosti však jinak namáhána. Do frekventovaných prostor proto položte dlažbu s vyšším stupněm otěruvzdornosti. 

 

Venkovní dlažba z keramiky i kamene

Na terasu nebo balkon použijte jiný typ dlažby než v interiéru. Taková venkovní dlažba by měla být protiskluzová, mrazuvzdorná a otěruvzdorná. Hitem posledních let jsou velkoformátové keramické dlaždice, které se snáze udržují. Kamenná dlažba vás nikdy nezklame. Pokud ale nemáte dostatek finančních prostředků, upřednostněte dlažbu v imitaci kamene. Milujete dotek přírody? Položte na zem dlaždice v imitaci dřeva. Příchozí návštěvy nepoznají, že se skutečně nejedná o exotické dřeviny.

 

Dlažba v obývacím pokoji? A proč ne?

Dlažbu nejčastěji instalujeme do kuchyně, koupelny a chodby. Skvěle však vynikne také v obývacím pokoji. Dlažba v této místnosti je praktická, mimořádně odolná a barevně stálá. Věrně imituje dřevo, kámen, kov nebo mramor. Vyčarujete s ní rustikální, luxusní i moderní obývací pokoj. Jestliže z této místnosti vstupujete na balkon či terasu, vytvořte plynulým přechodem jednu celistvou plochu.

 

Další inspiraci a informace najdete na: www.keraservis.cz

 

Napsat komentář