Dlažba jako imitace dřeva

Dlažba jako imitace dřeva

Dlažba, která vypadá přesvědčivě jako dřevo, je velmi zajímavé řešení, které přináší své výhody.

Samozřejmě jako každá podlahová krytina i dlažba má svá specifika, o kterých se v článku zmíníme, nicméně článek popíše, co vám dlažba imitující dřevo přinese do vašeho interiéru.

Dřevo je pro mnohé z nás příjemným materiálem a většina z nás po něm rádo chodí. Bohužel Pravé dřevo má svá specifika a mnozí zákazníci se bojí ho použít kvůli složitější a nákladnější údržbě. Pravé dřevo se z důvodů vyšší vlhkosti a nasákavosti také nehodí např. do koupelny

Dlažba jako imitace dřeva již nahradí pravé dřevo z technického hlediska bez problémů. Díky novým technologiím se podařilo nahradit pravé dřevo, také co se týče vzhledu. Než se rozhodnete tuto dlažbu použít pro pochozí vrstvu podlahy, měli byste znát alespoň ty nejdůležitější vlastnosti a podle toho se lépe rozhodnout.


Dlažba v dekoru dřeva má lepší tepelnou vodivost než pravé dřevo. Je tedy více než vhodná pro podlahové vytápění. Mimo topnou sezónu je pak povrch podlahy chladnější, což ale v létě není na škodu.

Dlažba jako imitace dřeva je oproti klasické dřevěné podlaze tvrdší. Naproti tomu se daleko snadněji udržuje a nemusí se časem renovovat. Nevpíjí se do ní rozlité tekutiny, nemusíte se obávat skvrn a nezkroutí se při větším množství rozlité vody. Dlažba se nikdy nerozeschne a je opravdu tvarově stálá.

Podklad pro lepení dlažby, zvlášť té větších rozměrů, musí být opravdu rovný. Samotná pokládka dlažby je pak snadnější a i výsledek je výborný.

Výrobci zašli dál a dnes je nabízena dlažba imitující dřevo na trhu ve velkém formátu, který je bližší prkenné podlaze. Dlažba jako imitace dřeva lze zakoupit i jako prkno o délce 180 cm. Nebo různé čtverce, které napodobují skladbu parketových vlysů. Nabídka obsahuje různé délky a šířky “prken”. Lze provádět kombinaci těchto formátů a docílit tak ještě většího dojmu, že se jedná opravdu o dřevěnou podlahu.

Dále je třeba vědět, že při pokládce velkoformátové dlažby je potřeba dodržovat pravidla výrobce, jelikož. Při výrobě každého velkého formátu např. 180 cm dlouhého, vzniká u výrobku mírné prohnutí v rámci normy. Při pokládce je nutné dodržovat skladbu, kdy se jednotlivé kusy dlažby nebudou míjet v polovině délky vazby, ale spíše minimálně v 1/3 délky. 

Dlažba jako imitace dřeva je velmi zajímavé řešení, hodící se prakticky do všech interiérů. Záleží jen na vás, který dekor a barvu si vyberete.

Ludmila Kotlánová - M.B.KERAMIKA spol. s r.o.  mbkeramika.cz

  1. Miroslava Chárová

    Někteří na dřevo nedosáhnou, tak proč ne dlažbu, co imituje dřevo. Viděla jsem u známých velký formát a podlaha vypadala báječně.

  2. Laďka Kosinová

    Dřevo je dřevo, nic se mu nevyrovná. Mám ho všude v domě a neměnila bych!

Napsat komentář