Designové kovové schodiště s celoskleněným zábradlím

Designové kovové schodiště s celoskleněným zábradlím

Představujeme Vám designové schody, z realizace firmy Jelínek Interiér.

Schody byly konceptně směřovány k dominantě dvoupodlažního domu. Ocelová schodnice a na ní 8cm tlusté dubové schody (stupnice), lakované a mořené do sytě černé barvy.

Celoskleněné zábradlí mocně podtrhne dokonalou dominanci schodiště, ale svým netradičním zpracování může celoskleněné zábradlí budit nedůvěru. Opak je ale pravdou, celoskleněné zábradlí je až neskutečně pevné a zcela předčí komponentové nerezové skládačky.

Zábradlí a jeho každá tabule, která tvoří skleněné zábradlí, je složena ze dvou ploch skel o celkové síle 20 milimetrů. Celoskleněné zábradlí, drží na atypicky vyráběných nerezových  „terčových“ držácích. Zábradlí je slepeno čtyřmi foliemi a je vykaleno, nebo-li tepelně vytvrzeno a tímto procesem se nejenom že neuvěřitelně zpevní, ale folie které jsou mezi skly, v případě opravdu silného nárazu prasklé sklo podrží.

Aby bylo celoskleněné zábradlí skutečně krásné i v detailu, hledí výrobce na to, aby bylo náležitě vyleštěno po svrstvení. Jenom tak bude sklo vypadat dokonale.

Samozřejmostí je také široká škála skelních výplní, od klasického jemně nazelenalého, matového, bronzového nebo laboratorně čirého skla (bez zeleného nádechu), až po černé sklo se zrcadlovým efektem.

Napsat komentář