Designová dlažba se hodí nejen do koupelny a kuchyně

Designová dlažba se hodí nejen do koupelny a kuchyně

Mít útulný, krásný a moderní byt či dům již není žádný problém. Zvlášť, když to vezmete od podlahy. Různé podlahové krytiny a mezi nimi i dlažba, nejsou dávnou jen doménou koupelen a kuchyní. Nadčasový design a kvalitní materiály je předurčují k využití doslova do všech místností jakéhokoli obydlí.

Proč tomu tak je?

Z praktického hlediska jde především o odolné a snadno udržovatelné podlahové řešení, které se velmi dobře hodí i ke kombinaci s podlahovým topením. Mezi velké klady dlažby patří vysoká životnost. Z estetického hlediska pak vhodně zvolený povrch a celkový design vytvoří i z méně zajímavých prostor neobvykle stylové místo. Široká škála tvarů, vzorů, velikostí a barev opticky ovlivní každou místnost. V moderních bytech se dlažba využívá i na obložení stěn.

Dalšími vlastnostmi, které by nás měly při výběru dlažby zajímat, jsou materiály, z nichž je vyrobena. Pouze kvalita zabezpečí dlouhodobé pohodové užívání. Také povrchová úprava, tedy odolnost vůči oděru a případným nárazům (pádům předmětů) a ochrana proti skluzu, jsou podstatnými požadavky, které by správná dlažba měla splňovat.

Keramická dlažba

Mezi stálice v popularitě patří bezesporu keramická dlažba. Její předností je bohatá škála využití v nejrůznějších prostorech od koupelen, kuchyní, chodeb, dokonce i garáží, až po komerční objekty. Tato dlažba se pyšní vysokou odolností a stálostí barev a vzorů. Vydrží i vyšší zatížení a má schopnost vyrovnat se i s pnutím zdiva, přičemž se neprojeví vzdouvání. Keramické dlažby se neprošlapou a ani nevydřou.

Nenáročné jsou především při údržbě. Pro jejich péči není obvykle nutné pořizovat si speciální přípravky, i při běžném zacházení a omývání vodou nebo klasickými saponáty povrch nepoškodíte a s výsledkem úklidu budete zcela spokojeni.

Mramorová dlažba

Pokud máte chuť dopřát si trochu přepychu, pak je dobré uvažovat o mramorové dlažbě. Hodí se do chladnějších místností nebo do haly, ze kterých vyčaruje luxusní prostředí. Přírodní podlahy z mramoru působí příjemně robustně. Jedná se o zvlášť odolné a velmi ušlechtilé dlažby.

Mramorová dlažba  má schopnost si i po dlouhá léta uchovávat svůj přirozený a módně nadčasový vzhled. Zvyšuje příjemnou atmosféru obydlí a v případné kombinaci s fasádními mramorovými obklady zdůrazní výjimečnost každého prostředí.

Dlažba imitace kamene

Pro své dokonalé zpracování a příjemný pocit chůze jako po opravdovém kamenném povrchu jsou v současné době velmi oblíbené i dlažby, které přírodní kámen imitují, a to především u zahraničních projektů. Zaručená budoucnost a nenahraditelnost designu kamene už však prostupuje i náš trh. Velmi zajímavé je tak využití tzv. celopokládky, tedy položení jednoho typu dlažby celým interiérem s přesahem až do exteriéru, což celý dům rafinovaně propojí a sjednotí.

Dlažba s imitací kamene se hodí do všech místností, i na schodiště či balkony. Je vhodná rovněž k podlahovému topení. Praktické vlastnosti této dlažby zvlášť oceníte v souladu s jeho velmi přijatelnou cenou.

 

 

Napsat komentář