Dekorace na podlaze – nový módní trend!

Dekorace na podlaze – nový módní trend!

Pravděpodobně každý bude znát dekorace na stěnu a mnoho z nás ví, že dekorovat se dá i nábytek.

Ale podlaha?

Ano i to je možné! Mnoho kreativců už s úspěchem zkoušelo metodu decoupage i na podlahu. Jedná se o ubrouskovou techniku, kdy si předem připravíme a odmastíme povrch, kam budeme dekoraci nanášet.

Speciálním lepidlem přilepíme vzor a po uschnutí povrch přelakujeme. Decoupage jsem viděla na dřevěných, plovoucích podlahách, ale také dlažbě. Pokud se však nechcete pouštět do takových pokusů, existuje i jiné řešení v podobě samolepek na podlahu. 

Samolepky na podlahu

Ty mohou být různé. Od nápisu, ornamentů, šipky určující směr do kuchyně, romantické obrázky a další. Některé firmy se dokonce zabývají výrobou samolepek na zakázku. Vyrobí obrázek či nápis na přání zákazníka s ohledem na to, o jaký druh podlahové krytiny se jedná. Výhodou samolepek na podlahu je její jednoduché a bezproblémové odstranění, bez nutností čistit lepidlo. Momentálně existuje i novinka zvaná samolepící fototapety, které představují nový směr bytových dekorací. 

Samolepící fototapety

Přesněji řečeno jde o laminované samolepící fototapety určené k lepení na podlahu hladkého povrchu. Podlahu je možné udržovat klasickým způsobem, jelikož fototapety jsou odolné. Nalepit si můžete motiv květin, ovoce a zeleniny, mozaiku, kameny a jiné přírodní prvky. Zvolit můžete buď celou plochu, nebo jen kousíček. Jak vás napadne. Čím větší plochu budete chtít pokrýt, tím hlouběji budete muset sáhnout do peněženky. Rozměry 170cm x 85cm se pohybují v rozmezí 1200kč.

Avšak mnohdy se nemusí jednat pouze o dekorativní záležitost, ale také možnost jak oddálit renovaci podlahy. Fototapetou lze překrýt místa na podlaze, která utrpěla vady na kráse. Nespornou výhodou fototapety je její rychlá aplikace a snadná údržba i odolnost díky laminovanému povrchu.

Rozhodně se jedná o prvek, který bude dominovat celé místnosti a změní tak její dosavadní vzhled.

Gabriela Kortová - portál Podlahy.com

Napsat komentář