Chemos VD 12 - Vyřeší problém s vlhkostí v domě

Chemos VD 12 - Vyřeší problém s vlhkostí v domě

Při koupi staršího domu vás může nemile překvapit hned několik věcí - jednou z nich je vlhkost zapříčiněná špatně instalovaným podkladem. Nemusí se nicméně jednat pouze o vadu starších nemovitostí, s potížemi s vlhkostí se lze setkat též i u novostaveb, zejména tedy u těch, při jejichž stavbě se dostatečně dlouho nečekalo na zaschnutí podkladové hmoty. V důsledku toho v ní mohou být pukliny propouštějící vodu a vodní výpary.

Pakliže i u vás doma máte problém s dlouhodobě přetrvávající vlhkostí, kterou způsobuje špatně aplikovaný podklad, nemusíte vůbec zoufat, neboť tento problém má jednoduché a účinné řešení. To nese název podlahová vyrovnávací hmota Chemos VD 12! Jedná se o hmotu, která je primárně určená k opravě trvale vlhkých podkladů v bytech a domech s běžnou zátěží. Ačkoliv se dá aplikovat i samostatně, tak jednoznačně největší a nejprokazatelnější účinnosti dosáhnete v kombinaci s odvětrávacím podlahovým systémem.

Proč je vyrovnávací hmota Chemos VD 12 tak účinná?

Hlavní přednost podlahářského produktu Chemos VD 12 tkví v jeho schopnostech absorbovat vlhkost a efektivně s ní pracovat - na rozdíl od jiných podobných přípravků je totiž paropropustný. Zároveň dokáže propouštět nežádoucí vlhkost do odvětrávacího systému, opačně však nikoliv. To je velký rozdíl oproti většině konkurenčních produktů, jež mají za úkol zastavovat vlhkost za každou cenu, čímž se ale v konečném důsledku v bytě či domě akorát zbytečně hromadí.

Pod tento přípravek slovenské firmy Chemos Slovakia tím pádem není vhodná akrylová, polyuretanová, případně epoxidová penetrace, která rovněž zabraňuje efektivnímu propouštění vlhkosti. Naopak pod vyrovnávací hmotu Chemos VD 12 se perfektně hodí zálivková hmota, zvaná cementový pačok. Mix cementového pačoku, odvětrávacího systému a Chemosu VD 12 se pak postará o to, že vás již nikdy více nebude trápit problém s vlhkostí, neboť ta nemá proti této trojici vůbec žádnou šanci.

Chemos VD 12 je určen pro cementové potěry

Před nánosem penetrace a vyrovnávací hmoty, kterou je nutno provést nanejvýše dvě hodiny poté, a před instalací odvětrávacího systému, jež může následovat už dvanáct hodin po aplikaci Chemosu VD 12, ještě každopádně nezapomeňte podklad vyrovnat. K tomu účelu vám může skvěle posloužit kupříkladu supersilný brusný diamantový Termokotouč.  

Tomuto kroku se bohužel nedá prakticky vyhnout, protože přítomnost stálé vlhkosti v nemovitosti v naprosto valné většině případů zapříčiní zvlnění či zvrásnění potěru. Když už se tu zmiňujeme o podkladovém potěru, tak bychom ještě závěrem rádi dodali, že Chemos VD 12 je možné používat výhradně pro vyrovnání cementových potěrů. Na anhydritový potěr totiž dosud neexistují žádné účinné chemické zábrany proti vlhkosti.

Pro více informací kontaktujte prodejce společnost Supellex s.r.o. 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány