Bezpečný gumový povrch pro vnitřní i venkovní použití

Bezpečný gumový povrch pro vnitřní i venkovní použití

Potřebujete vytvořit bezpečný a neklouzavý povrch na terase, kolem bazénu či na dětském hřišti, nebo v domácím prostředí

UNIXIN GRIP je tou správnou cestou, je to velmi bezpečný, gumový povrch, který je tvořen z gumového granulátu, který může být i různě barevný.

Celé to pohromadě drží pomocí vlhkostí vytvrzujícího pojiva. Granulát je v podstatě EPDM gumový prášek o velikosti frakce 1 až 3,5 mm. Takto vytvořený povrch je přiměřeně pružný a v případě pádu bezpečný, dostatečně měkký, přitom ale perfektně stabilní a pevný pro pohyb.

Unixin Grip je nabízen v pytlích, které obsahují gumový prášek, maličkaté gumové granulky. Balení od výrobce obsahuje obě hlavní složky, tedy gumový granulát a pojivo, obojí se jen smíchá v poměru 6 kg gumového granulátu a 1 kg polyuretanového pojiva UNIXIN PU4223CS. 

Výrobce nabízí probarvené gumové granulky v několika barevných odstínech, které se dají různě kombinovat a tvořit tak na vybraném povrchu zajímavé obrazce, nápisy, loga atd. 

Unixin Grip je bezpečný gumový povrch pro exteriéry, ale i interiéry. Je vodě propustný a neklouzavý. Hodí se do prostor, které se označují jako aktivní zóny. Jako příklad uvedeme sportoviště, dětské koutky a školky, školy, okolí bazénů a všude tam, kde je zvýšená možnost nějakého pádu a s tím spojených úrazů. Unixin Grip nalezne využití i na schodech a rampách, molech, chodnících a terasách

Unixin Grip lze aplikovat na betonové, asfaltové a jiné podobné povrchy ošetřené pomocí primeru: UNIXIN PRIMER PU3922 a to systémem přímé pokládky již rozmíchané směsi, nebo je možné si povrch připravit na voskovaný, či silikonový papír a po vytvrzení a odstranění papíru, můžete pokládat již hotový gumový povrch na zvolené místo. Pomocí šablon lze také vytvářet různobarevné obrazce. 

Z jednoho pytle 25 kg gumového granulátu lze položit cca 4 až 5 m2 bezpečného povrchu Unixin Grip. Doporučená tloušťka povrchu je 7 mm, aby byl povrch funkční dle předpokladu a měl všechny vyžadované bezpečnostní funkce. 

Unixin Grip má skvělé vlastnosti
Jak už bylo zmíněno, je tento povrch velmi měkký v případě pádu, ale zároveň dostatečně pevný a pružný. V případě, že dojde k poškození plochy, je velmi snadné toto napravit, povrch se dá vždy doplnit. Tento gumový povrch je navíc barevně stálý, neklouže a nikdy nezamrzá, je propustný pro vodu a lze velmi snadno čistit. Navíc je Unixin Grip odolný vůči běžným chemikáliím a zdravotně nezávadný

Aplikace, pokládka Unixin Grip gumového povrchu je velmi jednoduchá a zručnější kutil ji zvládne sám.

A jak se takový bezpečný povrch aplikuje?
Pomocí měchačky, upnuté do vrtačky, nebo pomocí elektrického, rotačního míchadla rozmícháme směs v poměru 1 kg pojiva na 6 kg gumového granulátu a to nejméně po dobu 2-3 minut. Směs by měla být po této době rovnoměrně promíchaná. K samotné pokládce potřebujeme zednickou lopatu na roznášení směsi, také zednickou lžíci a nerezové hladítko pro uhlazení povrchu do požadované roviny. Výška povrchu by měla mít požadovaných 7 mm.

Pokud je povrch tvořen obrazci, nebo jsou na sebe jednotlivé odstíny napojovány, použijeme do spoje fólii, nebo silikonový papír, tento položíme přes spoj a pak teprve můžeme hutnit. Zabráníte tak nežádoucímu povrchovému obarvení. Papír se pak snadno odstraní. Pozor, pokud jde o vícebarevnou pokládku, tak nezapomeňte čistit nářadí, aby nedošlo ke smíchání barev. 

Nářadí po aplikaci očistíte snadno vodou a saponátem, také mechanicky. Po pokládce se doporučuje na jeden den zakrýt plochu neprodyšnou černou plachtou. Toto opatření zabrání počátečnímu UV záření a také působení případného deště, rosy atd. Po vytvrzení už pak tyto faktory ztrácí vliv na Unixin Grip bezpečný, gumový povrch. 

První 4 minuty videa jsou o bezpečném gumovém povrchu Unixin Grip.

Pokud si nejste jisti svou zručností po přečtení pokládky, tak si na pokládku objednejte firmu. Zručný zedník zvládne pokládku velmi hravě

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

 
  1. Stanislav Hohl

    Dobrý den, vždy mě odradí při hledání typu zboží když se na stránce ani orientačně nedozvím cenu, a dále nevím kde je chyba ale vaše stránka mi se zobrazuje neúplně.
    pozdrav Hohl

  2. Jirina

    Chodime u nas v Praze na hriste u zeleznicniho mostu na nabrezi a je tam z tohodle cela plocha. Je to krasne mekoucke.

Napsat komentář