Bezpečný gumový povrch pro vnitřní i venkovní použití

Bezpečný gumový povrch pro vnitřní i venkovní použití

Potřebujete vytvořit bezpečný a neklouzavý povrch na terase, kolem bazénu či na dětském hřišti, nebo v domácím prostředí

UNIXIN GRIP Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů je tou správnou cestou, je to velmi bezpečný, gumový povrch, který je tvořen z gumového granulátu, který může být i různě barevný.

Celé to pohromadě drží pomocí vlhkostí vytvrzujícího pojiva. Granulát je v podstatě EPDM gumový prášek o velikosti frakce 1 až 3,5 mm. Takto vytvořený povrch je přiměřeně pružný a v případě pádu bezpečný, dostatečně měkký, přitom ale perfektně stabilní a pevný pro pohyb.

Unixin Grip je nabízen v pytlích, které obsahují gumový prášek, maličkaté gumové granulky. Balení od výrobce obsahuje obě hlavní složky, tedy gumový granulát a pojivo, obojí se jen smíchá v poměru 6 kg gumového granulátu a 1 kg polyuretanového pojiva UNIXIN PU4223CS. 

Výrobce nabízí probarvené gumové granulky v několika barevných odstínech, které se dají různě kombinovat a tvořit tak na vybraném povrchu zajímavé obrazce, nápisy, loga atd. 

Unixin Grip je bezpečný gumový povrch pro exteriéry, ale i interiéry. Je vodě propustný a neklouzavý. Hodí se do prostor, které se označují jako aktivní zóny. Jako příklad uvedeme sportoviště, dětské koutky a školky, školy, okolí bazénů a všude tam, kde je zvýšená možnost nějakého pádu a s tím spojených úrazů. Unixin Grip nalezne využití i na schodech a rampách, molech, chodnících a terasách

Unixin Grip lze aplikovat na betonové, asfaltové a jiné podobné povrchy ošetřené pomocí primeru: UNIXIN PRIMER PU3922 a to systémem přímé pokládky již rozmíchané směsi, nebo je možné si povrch připravit na voskovaný, či silikonový papír a po vytvrzení a odstranění papíru, můžete pokládat již hotový gumový povrch na zvolené místo. Pomocí šablon lze také vytvářet různobarevné obrazce. 

Z jednoho pytle 25 kg gumového granulátu lze položit cca 4 až 5 m2 bezpečného povrchu Unixin Grip. Doporučená tloušťka povrchu je 7 mm, aby byl povrch funkční dle předpokladu a měl všechny vyžadované bezpečnostní funkce. 

Unixin Grip má skvělé vlastnosti
Jak už bylo zmíněno, je tento povrch velmi měkký v případě pádu, ale zároveň dostatečně pevný a pružný. V případě, že dojde k poškození plochy, je velmi snadné toto napravit, povrch se dá vždy doplnit. Tento gumový povrch je navíc barevně stálý, neklouže a nikdy nezamrzá, je propustný pro vodu a lze velmi snadno čistit. Navíc je Unixin Grip odolný vůči běžným chemikáliím a zdravotně nezávadný

Aplikace, pokládka Unixin Grip gumového povrchu je velmi jednoduchá a zručnější kutil ji zvládne sám.

A jak se takový bezpečný povrch aplikuje?
Pomocí měchačky, upnuté do vrtačky, nebo pomocí elektrického, rotačního míchadla rozmícháme směs v poměru 1 kg pojiva na 6 kg gumového granulátu a to nejméně po dobu 2-3 minut. Směs by měla být po této době rovnoměrně promíchaná. K samotné pokládce potřebujeme zednickou lopatu na roznášení směsi, také zednickou lžíci a nerezové hladítko pro uhlazení povrchu do požadované roviny. Výška povrchu by měla mít požadovaných 7 mm.

Pokud je povrch tvořen obrazci, nebo jsou na sebe jednotlivé odstíny napojovány, použijeme do spoje fólii, nebo silikonový papír, tento položíme přes spoj a pak teprve můžeme hutnit. Zabráníte tak nežádoucímu povrchovému obarvení. Papír se pak snadno odstraní. Pozor, pokud jde o vícebarevnou pokládku, tak nezapomeňte čistit nářadí, aby nedošlo ke smíchání barev. 

Nářadí po aplikaci očistíte snadno vodou a saponátem, také mechanicky. Po pokládce se doporučuje na jeden den zakrýt plochu neprodyšnou černou plachtou. Toto opatření zabrání počátečnímu UV záření a také působení případného deště, rosy atd. Po vytvrzení už pak tyto faktory ztrácí vliv na Unixin Grip bezpečný, gumový povrch. 

První 4 minuty videa jsou o bezpečném gumovém povrchu Unixin Grip.

Pokud si nejste jisti svou zručností po přečtení pokládky, tak si na pokládku objednejte firmu. Zručný zedník zvládne pokládku velmi hravě

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

 
 1. Hanka

  nic horšího jsme si nemohli na balkon pořídit ,po zhruba 5 letech je povrch nacčernalý ,flekatý /z cihlové barvy je ošklivá barva/

  nechali jsme se nalákat v tv a jsme hodně zklamaní.Měli hned pořídit raději dlažbu.Je mi líto ,ale lituji toho,že jsme uvěřili lákavému videu

  í


 2. Pavel

  Dobrý den. Měl bych zájem o venkovní gumovou směs Unixin Grip na pokládku před hospodou o výměře asi 30m2. Stávající povrch je pevná kamínková drť ale bohužel se po ní velmi špatně chodí. Jaká je prosím cena, možnost dodání a vhodnost na náš povrch, případně jiné řešení.
  Pavel Janča, 724165450, Rohatec

 3. Stanislav Hohl

  Dobrý den, vždy mě odradí při hledání typu zboží když se na stránce ani orientačně nedozvím cenu, a dále nevím kde je chyba ale vaše stránka mi se zobrazuje neúplně.
  pozdrav Hohl

 4. Jirina

  Chodime u nas v Praze na hriste u zeleznicniho mostu na nabrezi a je tam z tohodle cela plocha. Je to krasne mekoucke.

Napsat komentář