5 tipů na luxusní vinylové podlahy v dekoru dřeva

5 tipů na luxusní vinylové podlahy v dekoru dřeva

Vinylové podlahy jsou novodobým nástupcem původních PVC podlah, ale na rozdíl od nich mají řadu vlastností, které z nich dělají ideální podlahovou krytinu. Když se navíc přidají propracované dekory dřeva, které jsou věrnou imitací skutečných dřevěných podlah, není nad čím přemýšlet.

Vinylové podlahy jsou odolné a krásné. Nabízejí se ve formě měkčeného vinylu v rolích nebo jako tvrzené vinylové dílce. Jsou buď celovinylové (homogenní) nebo složené z vinylu a dalších vrstev jako jsou HDF desky nebo korkové podložky (heterogenní). U společnosti Plancher najdete všechny typy vinylových podlah. Zvolit si můžete podlahu i podle toho, zda potřebujete vzhledem k podkladu buď lepenou nebo plovoucí vinylovou podlahu.

Objevte kouzlo domácnosti s podlahou z vinylu

Podlahu z vinylu můžete položit kamkoli. Hodí se do obýváků, ložnic i dětských pokojů. Lepené vinylové podlahy a zámková vinylová podlaha s voděodolným zámkovým spojem jsou díky své voděodolnosti skvělými kandidáty i do kuchyní a koupelen, kde se občas na podlahu vylije voda. Vinylové podlahy jsou i příjemné na došlap, měkké a teplé. Ještě komfortnější dojem získáte instalací podlahového topení, které si s vinylem dobře rozumí.

Kromě domácností se vinylové podlahy výborně hodí i pro další prostory, jako jsou kanceláře, obchody, hotely, veřejné budovy nebo i průmyslové prostory.

V klasických i moderních interiérech se často objevují podlahy s dekorem dřeva, které působí útulným dojmem a vyvolávají pocit domáckého prostředí. I zde se vinylové podlahy dobře osvědčí. Výrobci si dávají záležet, aby vinyl věrně napodoboval strukturu dřeva, a tak je na první pohled téměř nemožné poznat, zda jste si na podlahu zvolili pravá dřevěná prkna nebo máte podlahu z vinylu. Povrch je dokonalý nejen ve volbách odstínů dřeva, ale napodobuje také strukturu, drobné rýhování, umístění suků a prasklin.

5 vinylových podlah s dekorem dřeva – vyberte si tu pravou

Připravili jsme pro vás několik tipů na vinylové podlahy, které jsou ztělesněním praktičnosti v kombinaci s krásou dřeva. Zakoupit je můžete zde.

Vinylové podlahy Moduleo Select – pohlazení pro oko i pro duši

Přírodní, elegantní i rustikální ztvárnění dřeva na podlahách Moduleo Select vám dává prostor k výběru přesně takového vzhledu, který se bude hodit ke zbylému zařízení vaší domácnosti nebo kanceláře. Zvolit můžete lepenou i plovoucí variantu. Reliéfní struktura povrchu vám dá pocit, že chodíte po skutečných dřevěných prknech. Na rozdíl od dřeva ale nejsou podlahy Moduleo náročné na údržbu.

Vinylové podlahy Gerflor – pro každého něco

lepenými vinylovými podlahami Gerflor zjistíte, že spektrum dřevěných dekorů je opravdu široké a interiéry vašeho bytu i zaměstnání mohou působit opravdu příjemně a útulně. Vyberte si z tloušťky nášlapné vrstvy 0,3 nebo 0,55 mm a užívejte si odolnou podlahu v krémových, světle i tmavě hnědých odstínech.

Vinylové podlahy Expona Domestic – je libo retro nebo klasiku?

Podlahy z vinylu, které odolají jak mírnému, tak vysokému zatížení, s povrchem, který ztvárňuje jak klasická dřevěná prkna, tak retro parkety. To jsou lepené vinylové podlahy Expona Domestic. Šedavé, béžové, ořechové, kaštanové, krémové, přírodní i téměř černé tóny dřeva dávají dostatečný prostor k utvoření stylových interiérů.

Vinylové podlahy Rigid – moderna, co něco vydrží

Mezi nové a moderní typy vinylových podlah patří plovoucí vinylové podlahy Rigid. Dokonalé zpracování s využitím kompozitního jádra zaručuje dlouhou životnost a krásně vyvedené vzory dřeva s propracovanými detaily vám dají pocit, že chodíte po pravém dřevě. Více o této nové generaci vinylových podlah si můžete přečíst v tomto článku.

Vinylové podlahy Hydrofix Click – tichý společník

Máte rustikální, moderní, hravý, elegantní nebo vintage styl domácnosti? Plovoucí vinylová podlaha Hydrofix Click bude důstojným doplňkem pro jakýkoli interiér. Jemný vzor prken v příjemných odstínech se stane ideální krytinou pro malé i větší místnosti. Kompozitní deska s integrovanou akustickou podložkou vám navíc zaručí měkký a tichý došlap při každém kroku.

 

 

Napsat komentář