Kamenná dlažba do kuchyně.

Dobrej, přemýšlím o použití kamenné dlažby do kuchyně, myslíte, že je to dobrý nápad? Máme tam také podlahové topení, tak snad to bude dobře fungovat. Díky, R.

Dobrý den, nápad je to jistě dobrý, přece jen není nad přírodní, věky ověřený materiál. Pokud jde o podlahové topení, kamenná dlažba má výborný přenos tepla. Takže velmi rychlý náběh a v neposlední řadě i dobré akumulační schopnosti. S pozdravem, Patrik Hyka.

Dobrý den, mockrát děkuji, myslel jsem si to, ale ještě mám drobnou nejistotu v tomto, nebude se do přírodního kamene natahovat nějaký zápach či součásti rozlitých tekutin, které se na podlahu dostanou? Co ocet, nepoškodí kámen? Je to přeci jen kyselina i když v tomto případě slabší. Co červené víno a podobné tekutiny z kuchyně, nepoškodí kamennou dlažbu?
Díky moc za odpovědi. R.

Dobrý den, každá podlaha by měla být nějakým způsobem ošetřena proti nasákavosti a u kamenné podlahy tomu není jinak. Na kamenné dlažby existuje celá řada přípravků např. na bázi vosku apod. Ošetření (impregnace) by tedy mělo vyřešit všechny Vaše obavy. Toto platí samozřejmě jak pro vnitřní, tak i pro venkovní kamenné povrchy. S pozdravem, Hyka.