Terasy ze Sibiřského modřínu za bezkonkurenční cenu

Terasy ze Sibiřského modřínu za bezkonkurenční cenu

Terasová prkna ze Sibiřského modřínu, pocházejícího z oblasti Irkutska

Sibiřský modřín

Dřevo Sibiřského modřínu je nejtěžší mezi tzv. měkkými dřevinami.

 

Jeho dřevo je velmi stabilní, odolné vůči rozkladu, protože obsahuje vysoký obsah taninu.  Pryskyřice a konzervanty působí jako přírodní antiseptikum, které je velmi odpudivé pro hmyz. Díky nim má též vysokou odolnost proti hnilobě a rozkladu. Primární extraktivní látkou v Sibiřském modřínu je Arabinoglactan, který je velmi toxický pro dřevokazné houby.

Sibiřský modřín vyniká svou vysokou hustotou s průměrnou hmotností 600 kg/m3

Ta je způsobena místními klimatickými podmínkami, kde dřevina roste. Sibiř je známá svými dlouhými a tuhými zimami a horkými krátkými léty. Důsledkem krátkých vegetačních období, má dřevo sibiřského modřínu v průměru 40% podíl pozdních letních přírustů. Pozdní letní přírusty jsou tak o mnoho hustší a mechanicky odolnější části dřeva.

Nejvyhledávanější vlastností Sibiřského modřínu je jeho přirozená odolnost, která vyplývá z extrémně vysokého obsahu pryskyřice a vysoké hustoty. Sibiřský modřín je nejtěžší měkké dřevo. Dřevo sibiřského modřínu je obvykle starého růstu s velmi hustými letokruhy s výrazně nižší nasákavostí v porovnání s jinými měkkými dřevinami. 

Vysoká životnost a odolnost proti hnilobě a houbám

Vysoká mechanická odolnost a velmi dobrá pevnost v tlaku. Vynikající odolnost proti opotřebení. Je-li dřevo Sibiřského modřínu vystaveno povětrnostním vlivům, bude u něj docházet v průběhu doby ke změně barvy do stříbrno-šedé (stejně jako u všech dřevin). Pokud budete chtít obnovit původní barvu dřeva, použijte externí olej OSMO s tónem Sibiřského modřínu.

Vyvarujte se ale kontaktu dřeva s kovem nebo kovovým prachem, který na dřevě vytváří modročerné skrvny, používejte proto vždy pouze nerezový spojovací materiál.

Třída životnosti dřeva 2! (1 = nejlepší, 5 = nejhorší)

  • Rozměr: 28x140x4000mm
  • Drážkování: oboustranně jemné
  • Kvalita: TOP
  • Sušeno: ANO
  • Baleno: 3 ks 
  • Cerifikát původu: ANO
  • Původ dřeva: Irkutsko
  • Výroba: Rakousko

 

Více na terasu.cz 

 

 

Napsat komentář